Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 22-01-13, 17:28   #1
bogdanktf

Stage 4
 
bogdanktf's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 203
Default reinnoire acte Bulgaria??!!

am achizitionat o masina inmatriculata la bulgari...in martie ii expira actele,asigurare itp.care este procedura de reinnoire ale acestor acte,cam cat costa?daca m-ar putea ajuta cineva cu niste raspunsuri as fi recunoscator!!multumesc
bogdanktf is offline   Reply With Quote
Old 22-01-13, 19:32   #2
CFICars

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 143
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: reinnoire acte Bulgaria??!!

Cu itp-ul ai 2 variante:
1. Faci itp-ul in Ro, la RAR (itp recunoscut doar in RO)
2. Te deplasezi in Bulgaria cu actele masinii si iti faci un nou itp.
Pentru asigurare, poti evita deplasarea daca ai o persoana de incredere pe langa granita careia sa-i trimiti actele sa-ti faca asigurarea si apoi sa ti-o trimita prin curier. Bafta
CFICars is offline   Reply With Quote
Old 22-01-13, 21:43   #3
bogdanktf

Stage 4
 
bogdanktf's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 203
Default Re: reinnoire acte Bulgaria??!!

am inteles!nu stii cumva o firma care sa se ocupe de asa cva,pt ca eu chiar nu am p nimeni aproape de granita care sa rezolve pb asta?stima!
bogdanktf is offline   Reply With Quote
Old 24-01-13, 01:57   #4
CFICars

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 143
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: reinnoire acte Bulgaria??!!

S-ar putea sa te pot ajuta. Lasa-mi un PM inainte cu 1-2 saptamani sa-ti expire actele si tinem legatura. Bafta
CFICars is offline   Reply With Quote
Old 02-03-13, 17:51   #5
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: reinnoire acte Bulgaria??!!

Salutare. Curand am luat si eu un e39 tds pe bg si luna aceasta imi expira actele. ITP am inteles ca merge pe Romania la RAR, dar asigurare o pot face tot pe romania ? din ce am citit de anul acesta ar merge facute si la noi asigurarila pt masini cu nr straine.
Daca poate cnv sami dea ceva date de contact cu o pers care se ocupa cu reinoiri acte bg, fara sa ma deplasez cu masina in bg pt itp.
Nu am nici procura, poate imi spune cineva cum pot face, am inteles ca la notar, dar cu cine ma duc la notar, ca nu cunosc proprietarul masinii, cel care este in talon, este roman, din bucuresti. Cu el trebuie facuta procura ?
Multumesc
__________________
got hairtrick ?

Last edited by alex_bmw1992; 02-03-13 at 17:56.
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-13, 18:05   #6
Dj.Klaus
Oltcit Driver

Stage 4
 
Dj.Klaus's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 209
Member of:
[Oltcit]
Default Re: reinnoire acte Bulgaria??!!

Asigurare poti face la ASIGEST ROMANIA,e un broker. Cauti pe google mai multe detalii. Iar ITP la RAR. Asta e cam cea mai sigura metoda.
Dj.Klaus is offline   Reply With Quote
Old 02-03-13, 18:14   #7
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: reinnoire acte Bulgaria??!!

Quote:
Originally Posted by Dj.Klaus View Post
Asigurare poti face la ASIGEST ROMANIA,e un broker. Cauti pe google mai multe detalii. Iar ITP la RAR. Asta e cam cea mai sigura metoda.
si o pot face pe numele meu, sa pot beneficia de ea ?
am cautat de aceasta firma dar nu reusesc sa vad si un pret ceva, ai idee cat ma costa pt 2500cc 143cp?
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-13, 18:31   #8
Dj.Klaus
Oltcit Driver

Stage 4
 
Dj.Klaus's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 209
Member of:
[Oltcit]
Default Re: reinnoire acte Bulgaria??!!

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
si o pot face pe numele meu, sa pot beneficia de ea ?
am cautat de aceasta firma dar nu reusesc sa vad si un pret ceva, ai idee cat ma costa pt 2500cc 143cp?
nu stiu niciun fel de detaliu. acum am aflat si eu ca merge sa faci si in romania. eu anul trecut in august mi-am facut la aliantz in bg cu 125e la 1.4. cel mai probabil tot pe numele bulgarului o sa fie,dar cred ca o sa scrie in romana pe ea. cel mai bine ar fi sa suni la un numar de la ei si sa intrebi.
__________________
http://topcelemai.blogspot.com
Dj.Klaus is offline   Reply With Quote
Old 03-03-13, 22:33   #9
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: reinnoire acte Bulgaria??!!

Quote:
Originally Posted by bogdanktf View Post
am achizitionat o masina inmatriculata la bulgari...in martie ii expira actele,asigurare itp.care este procedura de reinnoire ale acestor acte,cam cat costa?daca m-ar putea ajuta cineva cu niste raspunsuri as fi recunoscator!!multumesc
salut , ai un PM din partea mea !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 11-06-13, 12:25   #10
VRANCEANU

Stock
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 1
Default Re: reinnoire acte Bulgaria??!!

Quote:
Originally Posted by bogdanktf View Post
am inteles!nu stii cumva o firma care sa se ocupe de asa cva,pt ca eu chiar nu am p nimeni aproape de granita care sa rezolve pb asta?stima!
Pentru Asigurari de Bulgaria cel mai sigur si ofera transport gratuit www.rcabulgaria.eu 0343566176. 0720033630
VRANCEANU is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -