Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 21-12-12, 04:08   #1
OviO

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 143
Post Permis suspendat!

Salut!Am permisul suspendat dar nu stiu pe cat timp..am citi procesul verbal(cu greu) si acolo scrie ca a fost suspendat pt. neacordare de prioritate si ca nu am oprit la semnalul politistului...cativa prieteni mi-au spus ca e suspendat doar pt. 30 zile...as fi recunoscator daca mi-ati da cateva informatii!Multumesc anticipat!
OviO is offline   Reply With Quote
Old 21-12-12, 07:10   #2
p_vio46

Stage 5
 
p_vio46's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,680
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: Permis suspendat!

OUG 195

Art. 100

(3) Constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a II-a de sanctiuni si cu aplicarea sanctiunii contraventionale complementare a suspendarii exercitarii dreptului de a conduce pentru o perioada de 30 de zile savarsirea de catre conducatorul de autovehicul sau tramvai a urmatoarelor fapte:

b) neacordarea prioritatii de trecere pietonilor angajati in traversarea regulamentara a drumului public prin locurile special amenajate si semnalizate, aflati pe sensul de deplasare a autovehiculului sau tramvaiului;

f) nerespectarea semnalelor, indicatiilor si dispozitiilor politistului rutier aflat in exercitarea atributiilor de serviciu;

Daca le ai trecute pe ambele cam ai 60 de zile , daca ai doar pentru una 30, ce suma ai de plata e compusa din doua sume?
p_vio46 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-12, 02:50   #3
OviO

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 143
Default Re: Permis suspendat!

este doar o suma...
OviO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -