Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 12-11-12, 16:09   #1
JipY_BZD

Stage 3
 
JipY_BZD's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 165
Default buna :) help me!!!

buna 4 tuning

Mama prietenei mele are o o dacie care a fost implicata intr-un accident( era parcata in fata casei si un nene a intrat in ea,rezultand dauna totala )
Intrebarea mea este..se poate duce masina la programul rabla ?? sa ramane fier vechi ??
__________________
JipY_BZD is offline   Reply With Quote
Old 12-11-12, 16:41   #2
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: buna :) help me!!!

se poate duce. trebuie sa aiba intacte seriile sasiu si motor. plus actele care banuiesc ca sunt ok. talon si certificat.atat.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 12-11-12, 17:00   #3
JipY_BZD

Stage 3
 
JipY_BZD's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 165
Default Re: buna :) help me!!!

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
se poate duce. trebuie sa aiba intacte seriile sasiu si motor. plus actele care banuiesc ca sunt ok. talon si certificat.atat.
merci de raspuns
JipY_BZD is offline   Reply With Quote
Old 13-11-12, 20:51   #4
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: buna :) help me!!!

Īnainte de a o duce la centrul de colectare fier vechi, pentru voucher, vezi că poţi stoarce nişte bani şi de la asigurator. Vrăjeli d-alea cum că reprezintă valoare sentimentală şi că aveai mari gānduri cu maşina īn anul 2013

Atāta vreme cāt nu ati voi de vină şi tāmpitul a intrat īn masina voastră, eu zic că ar trebui să cereţi despăgubirile aferente.

Orice daună ar avea maşina, te asigur că ei o vor considera daună totală pentru că orice reparaţie, ar depăşi probabil valoarea ei, aşa că īţi vor propune o diferenţă de bani şi tu să te "speli pe cap" cu epava.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -