Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-12, 13:12   #1
AlinI

Stock
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 1
Question Intrebare legata de reinmatriculare

Buna ziua.
am achizitionat un autoturism inmatriculat in ro. facut fisa de inmatriculare, contractul de vanzare-cumparare, identificarea rar...etc.
fostul proprietar mi-a dat certificatul fiscal si fisa de inmatriculare semnata si stampilata de adm financiara de care apartine, eu am fost la administratia financiara de care apartin ... si acolo surpriza... pe verso la fisa de inmatriculare erau alte date... probabil cei din pipera de unde am facut actele au copiat o alta carte de identitate pe verso fisei de inmatriculare.
am refacut fisa de inmatriculare cu datele corecte, am primit stampila de la adm financiara, dar mai lipesec de pe fisa semnatura fostului proprietar si semnatura si stampila de la circa lui financiara.

intrebarile mele sunt:
1. este suficienta doar semnatura fostului proprietar pe fisa noua de inmatriculare sau trebuie obligatoriu si stampila de la administratia lui financiara? ... ma gandesc ca din moment ce masina e deja la finante pe numele meu si cu impozitul platit.... nu vad de ce ar mai trebui si stampila de la proprietar...
2. este obligatoriu sa mearga proprietarul pentru stampila de la circa lui financiara? sau pot sa ma duc eu acolo?
AlinI is offline   Reply With Quote
Old 26-10-12, 10:37   #2
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Intrebare legata de reinmatriculare

te duci cu amandoua si explici problema lor !!
GAby645 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -