Salut!
Doresc si eu ajutorul celor care se pricep. Proplema mea este urmatoarea: am o masina inmatriculata in Romania, cu toate actele la zi (impozite, taxe, etc.), numai ca nu mai am actele masinii, absolut niciunul, sunt complet distruse. Intrebarea mea este cum sa fac sa scot masina de pe numele meu (politie, primarie, etc.), sa nu mai existe pe numele meu si este vreo problema pentru a o vinde asa fara niciun act, in cazul in care exista un potential cumparator? La vanzare mai este nevoie de ceva contract vanzare-cumparare? Multumesc anticipat!