Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 30-05-12, 17:19   #1
ssno0py

Stage 1
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 24
Member of:
[VW]
Default Stopuri fumurii

Scuze daca nu postez unde trebuie. As vrea sa stiu daca stopurile facute cu spray transparent negru trebuie omologate(si e o solutie buna de a face stopurile fumurii sau e mai ok cu folii?). Multumesc anticipat.
ssno0py is offline   Reply With Quote
Old 30-05-12, 17:56   #2
ciovicu

Stage 2
 
ciovicu's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 28
Default Re: Stopuri fumurii

Salut. Nu vreau sa vb in necunostinta de cauza, dar in ziua de azi cam tot ce se modifica trebuie omologat.Legat de ceea ce spui tu cred ca e cu doua "taisuri", acum depinde cate straturi vrei sa dai si cat de opac sa fie. Acum, sincer, nu stiu daca poate sa te opreasca cei de la circulatie si sa te verifice cu "luxmetrul" sau eu stiu cu ce aparat; iar in al doilea rand tine de bunul nostru simt cat vrem sa fie de opac. Se poate intampla ca cel din spate sa nu vada pe timp de zii semnalele luminoase si......poc!
Eu le am lacuite, iar cand o sa fiu oprit o sa va anunt...
ciovicu is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 10:23   #3
player1

Stage 5
 
player1's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 943
Default Re: Stopuri fumurii

Quote:
Originally Posted by ssno0py View Post
Scuze daca nu postez unde trebuie. As vrea sa stiu daca stopurile facute cu spray transparent negru trebuie omologate(si e o solutie buna de a face stopurile fumurii sau e mai ok cu folii?). Multumesc anticipat.

in cazul in care le vopsesti si esti lovit din spate asigurarile vor considera ca tu esti de vina pentru accident, pentru ca cel din spate nu a vazut semnalele tale luminoase. daca le infoliezi mai ai o sansa de scapare in caz de accident: dai jos folia
__________________
Vroomania: postează imagini cu mașinile tale, setează-ți alerte pentru documentele mașinii și multe altele - https://play.google.com/store/apps/d....vroomania.app
player1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -