Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-12, 00:20   #1
andreyi

Stage 1
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 22
Default Nedumerire

Buna,luna asta trebe sa trec pe la RAR sa imi trec masina pe numele meu,ceea ce nu inteleg eu e faptul ca in ""cartea de identitate a vehicolului" ma alinitul "motor" nu scrie decat timpu,unde ar trebui sa scrie seria e trecut "fara serie" iar in josul carti de identitate scrie "seria motor nu se poate pansona de rar" precizez ca coloana A si B sunt coplecate la fel la capitolu motor.
Ar putea sa imi bage ceva bete in roate cei de la rar?
In CI scrie ca primu proprietar a imatriculato in 29nov2007,bag de seama ca nu mai trebe sa platesc acea taxa de mediu care se impune de la anu?
andreyi is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 09:43   #2
bullet-esr

Stage 1
 
bullet-esr's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 15
Thumbs up Re: Nedumerire

nu cred. eu am un Ford Transit luat din Franta in 2008. modelul este fabricat in 2004 dar in 2006 i sa schimbat motor motorul in Franta ( acolo fiind considerat piesa de schimb). in tara cand am inmatriculat-o la fel au trecut astia de la RAR pe talon si pe carte "seria motorului nu poate fi pansonata". cert e ca nu am avut nici o problema pana acum...........
bullet-esr is offline   Reply With Quote
Old 10-05-12, 15:29   #3
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Nedumerire

nu creaza nici un fel de problema acea chestie. singurul lucru care il va verifica la motor e sa fie acelasi tip !!
GAby645 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -