Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 30-10-11, 02:07   #1
Stage1

Stage 5
 
Stage1's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 551
Default Retinere permis, trecut pe rosu, un mic sfat daca se poate

Deci am trecut cu 2-3 secunde inainte pe rosu, m-am grabit putin, nu i-am vazut(politia), m-au prins, mi-au facut P.V respectiv dovada retinerii permisului.
Am incercat sa citesc cate ceva despre contestatie dar n-am gasit efectiv nimic gresit scris pe acest proces, inafara de 5 lucruri care ma macina, respectiv:
1) In spatele politiei cica a fost oprit un martor sa-mi confirme ca m-a vazut, in schimb nu scrie nimic in proces despre el.
2) La ,,STABILESC" este bifat amenda si 4 puncte amenda, retinerea permisului de conducere nu-i bifat, cu atat mai putin confiscarea, in schimb scrie pe ,,DOVADA"(un fel de chitanta care-l primesc cica in locul permisului) ca mi-a fost retinut permisul.
3) Care-i dovada lor inafara ca eu am semnat P.V-ul, ca efectiv eu am trecut pe rosu? nu-mi specifica nimic de camere, nu exista camere in zona deci nu s-a filmat nimic.
4) Eu am fost cu inca 3 prieteni in masina, ma pot ajuta si ei ca martori cu ceva ?
5) Alte mentiuni, nea' politist scrie: ,, M-i s-a adus la..." (ma astept ca un proces verbal sa fie completat corect din punct de vedere gramatical, pentru a putea fi inteles, nu?, daca raspunsul este nu, ramanem la o simpla gluma).

Permisul mi-a fost retinut pentru 30 zile dupa 15 zile. Va rog frumos, va-ntreb ca depind intr-o mare masura de masina, am ceva sanse sa-mi recuperez permisul mai repede ? as da si examenul din nou nu-i problema.
Multumesc anticipat.
__________________

The power within you...

Last edited by Stage1; 30-10-11 at 02:35.
Stage1 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-11, 09:13   #2
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Retinere permis, trecut pe rosu, un mic sfat daca se poate

deci daca in procesul verbal nu scrie nici un martor, nici ca te-a filmat sau ceva de genu, o poti contesta si castiga , ca ei nu au cu ce sa probeze ca ai trecut pe rosu !!!
stima
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -