Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 23-05-11, 19:18   #1
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Problema inmatriculare

Salut la toata lumea. Problema sta in felul urmator: am un prieten care a achizionat o masina in Italia acum 2 ani si inca mai are de achitat la ea.Masina fost inmatriculata in Romania recent, insa nu mai are posibilitatea de a finaliza creditul. Este posibil ca firma din Italia sa o recupereze in Romania?
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 09:09   #2
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Problema inmatriculare

De obicei banca sau lesingul opresc actele originale ale masinii! daca nu le are in original e putin probabil sa o mai poata recupera!

Cu toate ca nu prea imi dau seama cum a fost inmatriculata in RO ea fiind neachitata!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 15:27   #3
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: Problema inmatriculare

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
De obicei banca sau lesingul opresc actele originale ale masinii! daca nu le are in original e putin probabil sa o mai poata recupera!

Cu toate ca nu prea imi dau seama cum a fost inmatriculata in RO ea fiind neachitata!
Detine actele originale. Oricum deja s-a rezolvat problema, a fost o neclaritate. Multumesc mult oricum pentru raspuns

Numai bine!

P.S: topic-ul poate fi inchis.
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 29-05-11, 13:04   #4
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Problema inmatriculare

pentru restu , odata ce a fost inmatriculata in romania nu mai ai treaba , sanatate la lume !!!
GAby645 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -