Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 01-11-10, 21:52   #1
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Nelamurire !

Am si eu o nelamurire . Ce iti poate face "cap de creta" daca te opreste in cazul in care circulai pe linia de tranvai ? ce amenzi sunt/nu sunt . Intr'un timp auzisem ca poti circula pe linia de tranvai daca nu incurci tranvaiul. Scoatem din calcul drumurile cu o banda pe sens si linie de tranvai. Astept o lamurire ! Multumesc
__________________
Smoke Flow
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 18:01   #2
akileon

Stage 5
 
akileon's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 569
Default Re: Nelamurire !

in majoritatea cazurilor poti circula si pe linia de tramvai daca nu este linie continua , idea este sa te bagi inapoi pe banda de mers inainte de intersectie , daca treci de semafor pe linia de tramvai se poate considera depasirea coloanei la semafor si ramai fara carnet
akileon is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 23:45   #3
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Nelamurire !

Alte pareri ?
Na, esti din bucuresti, poate sti zona Aurel Vlaicu, sa zicem ca vin dinspre Barbu Vacarescu, si coloana (ca in fiecare zi) pe ambele benzi , ii dau pe linia de tranvai (fara a incurca cu ceva tranvaiul) si aproape de incepera refugiului ma bag pe banda 2 . In situatia data ce "corectie" imi poate aplica Nea Garcea ?!
ArCaDa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -