Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 29-09-10, 13:39   #1
coRneLush

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 53
Default bara fata lovita

cine ma poate ajuta si pe mine ) acu 2 zile am lovit la masina mea (dacie 1310) in benzinarie bara fata e putin infundata pe partea stanga langa proiector pt k am intrat cu ea i fierul acela galben de la pompa ).
aveti idee daca pot merge asa cu ea pana o repar sau risc sa raman fara talon daca ma opreste politia.
pls help.
coRneLush is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 13:56   #2
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: bara fata lovita

Quote:
Originally Posted by coRneLush View Post
cine ma poate ajuta si pe mine ) acu 2 zile am lovit la masina mea (dacie 1310) in benzinarie bara fata e putin infundata pe partea stanga langa proiector pt k am intrat cu ea i fierul acela galben de la pompa ).
aveti idee daca pot merge asa cu ea pana o repar sau risc sa raman fara talon daca ma opreste politia.
pls help.
daca are avarii fierul tre sa mergi la politie,risti ca cei de la benzinarie sa fi vazut avaria,sa-ti ia nr de la masina si sa se duca sa faca reclamatie iar tu sa ramai fara permis
daca nu are nimic du-te si ia-ti o autorizatie de reparatie de la politie si ai 30 de zile sa repari masina
vezi ca evenimentul se declara in 48 de ore asa ca ai grija ce data treci
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 14:52   #3
coRneLush

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 53
Default Re: bara fata lovita

fierul de la ei n are nimic. mi au zis k nu e problema. la mine bara e putin infundata. asta s-a petrecut ieri pe la 11 dim. tb sa ma duc la politie sa declar incidentu si am 30 d zile ca sa o repar?
coRneLush is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:17   #4
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: bara fata lovita

Īn primul rānd nu ai deschis unde trebuia thread-ul!

Īn al doilea rānd, poţi sta liniştit şi nu trebuie să mergi la nicio poliţie.
Dacă te-ai īnţeles cu ei şi este īn regulă, nu mai trebuie nimic.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:52   #5
coRneLush

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 53
Default Re: bara fata lovita

imi cer scuze k n am deskis unde tb...dar am tot cautat si nu gasisem nik legat de asa ceva...
imi tot zicea cineva k dak ma opreste politia imi poate lua talonu ceea ce nu cred pt o lovitura mica sa mi i a talonu. maine cred k o sa dau jos bara sa vad dak se indreapta la cald...e d`aia din plastic ) vechea dacie.
ms pt ajutor.
coRneLush is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 20:06   #6
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: bara fata lovita

Quote:
Originally Posted by coRneLush View Post
imi cer scuze k n am deskis unde tb...dar am tot cautat si nu gasisem nik legat de asa ceva...
imi tot zicea cineva k dak ma opreste politia imi poate lua talonu ceea ce nu cred pt o lovitura mica sa mi i a talonu. maine cred k o sa dau jos bara sa vad dak se indreapta la cald...e d`aia din plastic ) vechea dacie.
ms pt ajutor.
Locul īn care trebuia să postezi, era cāt se poate de evident, dar nu mai contează acum. Fii mai atent pe viitor:
https://forum.4tuning.ro/451-accidente.html

Īn legătură cu lovitura suferită, dacă ai lovit-o exact īn flaps, īl poţi schimba decāt pe ăla.
Plasticul folosit la turnarea barei nu se compară cu ăla folosit la Logan sau Solenza, deci nu īl vei putea păcăli prin īncălzire.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.JPG
Views:	69
Size:	138.9 KB
ID:	1676442  
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 21:20   #7
coRneLush

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 53
Default Re: bara fata lovita

ms frumos pt ajutor. cat despre talon? banuiesc k pot merge cu bara asa pana eventual imi cumpar alta...mai mult de 40 50 de lei nu cred ca este in targ vitan.
coRneLush is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 21:34   #8
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: bara fata lovita

stai linistit ca nu iti ia nimeni talonu..sunt altii care merg cu barile cazute de tot si nu au probleme..o repari si e totul ok
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 22:47   #9
coRneLush

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 53
Default Re: bara fata lovita

pai d asta ziceam k ii auzeam p astia mai batrani domne k ramai fara talon....sunt altii kre au N parti cazute la masina si ii tot vad pe strazi si eu care am bara putin infundata sa raman fara talon.
banuiesc k asigurarea nu mi`o face daca am lovit o eu ...?! astept si eu raspuns ( sunt nou in ale condusului ) permisu il am de 1 an si 7 luni dar masina dekt de 2 luni )
coRneLush is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 22:46   #10
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: bara fata lovita

Pentru o indoitura mica care nu pune deloc in pericol structura, manevrabilitatea masinii nu-ti zice nimeni nimic.
Asigurarea obligatorie (RCA) nu-ti face nimic. In momentul in care cineva te loveste si se dovedeste ca e vina lui, vei fi despagubit de RCA-ul lui. Pentru daune din vina ta exista CASCO.
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -