Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 14-06-06, 13:13   #1
catharsis3k

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 40
Default Masini inmatriculate in afara

Acest topic e pentru cei care cunosc bine legislatia Romana sau pentru cei care au masina inmatriculata in afara...

Vreau sa lamurim mai multe lucruri, tinand cont ca sunt cetatean Roman cu pasaport Romanesc, dar cu domiciliu in alta tara:

1. Cat timp am voie sa stau cu masina in tara ?
2. Am voie sa stau maxim X luni consecutiv sau X luni pe an ?
3. Ce faceti cu asigurarea RCA ?
4. Dar Casco ?

Eu mi-am facut azi iesirea la 6 luni si m-au imbarligat aia cu o gramada de chestii din care m-am scos bine-inteles cu spaga...si la romania si la bulgari! Culmea culmei este ca la Bulgari mi-au zis din prima ca nu intru la ei fara numar pe fata. Am incercat sa le explic ca am mai intrat si ca oricum nu am numar pe fata ca nu mi s-a dat. Mi-a rasfoit pasaportul, a vazut ca e 'gol' si a zis ca nu. Am adaugat 1 milion de lei si mi l-a stampilat!! Ieftin. 5 minute mai devreme la Romani dadusem 5 milioane ca sa pot trece.

Vreau deci sa aflu care sunt regulile exacte ca sa stiu ce optiuni am.

Thx!
catharsis3k is offline   Reply With Quote
Old 14-06-06, 22:51   #2
bano

Stage 5
 
bano's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 474
Default Re: Masini inmatriculate in afara

1, 3 luni ,2 , 3 tot asa ai valabil 3 luni an care poti circula cu masina de la intrarea an tara .3 carte verde , 4. nam
bano is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 19:27   #3
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Masini inmatriculate in afara

si daca dupa alea 3 luni iesi din tara..sa zicem mergi pana in bulgaria, chiar daca e inmatriculata masina in alta tara(in afara de bulgaria adik)..mai ai inca 3 luni?
poti sa platesti ceva taxa de prelungire?
cam cat e asa ceva..?
sau..ce se intampla?
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 19:30   #4
server27

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1
Default Re: Masini inmatriculate in afara

Firma Romano-Bulgara inmatriculeaza masini in Bulgaria preturi super avantajoase ..oferim inscriere pe firma toate taxele la zi plus procura nelimitata relatii 0745842533
server27 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -