Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-10, 11:21   #1
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Programul "Rabla"

Salut, se tot vorbeste de acest maretz program de innoire a parcului auto, prin casarea de masini vechi in schimbul unei reduceri la cumpararea unuia nou, program care a fost aplicat cu un oarecare succes.
Mai nou, cica vine si intr-o forma mult mai atractiva: Oricine nunumai cine vrea sa isi ia masina noua poate duce rabla la casat si sa primeasca un voucher(bon valoric) de aprox 900E, si mai mult: poate duce cate rable poate!!!; aceste vouchere putand fii folosite cate 3 maxim pt a lua masina noua.....frumos suna nu?
Problema este ca nu prea am auzit nimica in ultimul timp despre acesta, desi programul trebuia sa inceapa de la 1 Feb 2010, desi m-am dus la Remat unde se incaseaza aceste bonuri si se duce rabla, si mi-au spus ca nu stiu nimik pana nu o sa intre in vigoare legea!
Eventual daca ar stii careva mai multe as vrea sa ne impartaseasca si noua; eu avand o astfel de rabla(un Golf 1 tabacit si ruginit pe dedesubt de la atata offroad) pe care as vrea sa o casez; si in principal daca e deajuns ca masina sa fie inmatriculata in Romania sau sau trebuie sa aiba si asigurare si verificare, eu dupa cum probabil a-ti ghicit neavandu-le pe nici una de mai mult de 1 an
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 23:57   #2
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Programul "Rabla"

Mai da pe un forum auto nu stie nimeni de programul rabla??!!!
Macar un link cu actele si pasii necesari, pt ca pe site-u min mediului e tare ambiguu
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 25-02-10, 14:03   #3
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Programul "Rabla"

uite aici ai detalii suplimentare

https://forum.4tuning.ro/27-discutii-...-persoana.html
florin_cars is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -