Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 20-01-10, 22:18   #1
UNDERC0VER

Stage 4
 
UNDERC0VER's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 213
Member of:
[RENAULT]
Default Avarie si fuga de la locul accidentului = nelamuriri

In data de 18ianuarie2010 am luat parte la un incident neplacut ,in jurul orei 9.35 am plecat spre serviciu si ajuns intr-o intersectie (semaforizata si cu indicatoare si marcaje ,mentionez ca semafoarele nu functionau) ,ma incadrez pe banda din stanga ,semnalizez si avand drum cu prioritate intru in intersectie ,la un moment dat observ un Opel Vectra alb venind usor din partea stanga a mea (avand STOP) ,credeam ca opreste...ei bine nu a oprit iar eu nu am mai putut evita impactul acrosandu-l usor cu partea stanga in usa din dreapta spate.Restul stiti si voi..s-a dat jos ,gura mare ,c*#^e mari ,ca sunt eu de vina ,ca n-am oprit ca nush ce..si a plecat.

am mers la politie ,am facut declaratie ,am asteptat sa treaca cele 24 de ore ,am mers din nou la politie ,am intrebat de individ ,nenea gaborul mi-a spus ca l-a identificat si ca o sa ii trimita citatie..azi am sunat la biroul de avarii si vorbesc cu acelasi garcea care ii zice ca i-a trimis citatie si l-am intrebat care e pasul urmator si cand mai pot suna.la care el mi-a raspuns."peste vreo saptamana."

eu cu capsoru asta mic al meu....si inghesuit...gandesc totusi ca ala intr-o saptamana repara si pe mama usii iar cand vor ajunge astia (politia) la el asta va nega totul si pe deasupra mai spune si nu stiu ce batagonie ca cine stie pe unde a fost..si ca nu era in oras la acea data.mi-e sa nu raman cu buza umflata mai ales in cazul in care eu eram singur in masina deci nu aveam nici un martor.

daca nu se rezolva nimic cu politia? ce pot face? apelez la un avocat? oare o sa am castig de cauza ?ce dovezi sa aduc? nu vreau sa il las sa scape asa usor pe fraier si vreau sa ii arat ca s-a pus cu dracu atunci cand s-a gandit sa ma sfideze.

va atasez si o schita ca aceea care am desenat-o pe declaratia politiei. poate intelegeti ceva.pentru cei care cunosc prin Ploiesti cat de cat ..in schita e vorba de intersectia de la Kaufland ,Biserica Eroilor ,Toma Socolescu iar eu veneam din spre Gara de Vest .


UNDERC0VER is offline   Reply With Quote
Old 21-01-10, 20:04   #2
akileon

Stage 5
 
akileon's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 569
Default Re: Avarie si fuga de la locul accidentului = nelamuriri

avand in vedere ca tu ai fost cel care a mers la politie si ai declarat accidentul cuvantul tau valoareaza mai mult , cu siguranta vei primi asigurarea celuilalt pentru reparatie iar individul va plati o amenda maricica plus suspendarea carnetului 3 luni
akileon is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -