Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-10, 17:24   #1
speddy_89

Stage 1
 
speddy_89's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 20
Exclamation baieti putin ajutor va rog !!!

salut am o mica problema : sambata seara mi-a fost suspendat talonul masini plus o amenda de 540 ron. deoarece aveam aplicate foli inchise pe geamurile laterale spate + luneta iar intrebarea mea este urmatoarea : Cum fac sa recuperez talonul.? mentionez faptul ca nu sunt propietar in acte cum procedez? stie cineva cum procedez ma plimb cu propietarul dupa mine la rar sau direct la udriste sa ridic talonul ? sau ambele ?nu stiu cu ce sa incep
speddy_89 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 18:57   #2
akileon

Stage 5
 
akileon's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 569
Default Re: baieti putin ajutor va rog !!!

dai folia jos , platesti amenda si mergi dupa talon la politie , nu are treaba rarul
akileon is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 22:31   #3
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: baieti putin ajutor va rog !!!

Dar nu erau legalele foliile pe laterlae spate si luneta? Din cate stiu eu, nu au relevanta pentru vizibilitate atat timp cat ai 2 oglinzi laterale.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 06:38   #4
speddy_89

Stage 1
 
speddy_89's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 20
Default Re: baieti putin ajutor va rog !!!

Quote:
Originally Posted by akileon View Post
dai folia jos , platesti amenda si mergi dupa talon la politie , nu are treaba rarul
tata am sunat la rar si trebuie sa ajung la ei intai pentru o confirmare pe dovada de la politie dupa care la politie sa il ridic app la rar te poti duce singur chiar daca nu esti propietar in acte. sa sun azi sa vad poate ma programez tot azi
speddy_89 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -