Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-10, 19:49   #1
DaciaFWE
Banned

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 243
Member of:
[DACIA]
Default Cu ce sa incep sa invat!!

Salut toti membrii 4tuning...in 4-5 luni vreau sa dau examenul ptr carnetul de conducere nu fac scoala la particular ci cu liceul Auto din constanta nu dam nici un ban si avem 2 ore de conducere pe saptamana si nu stiu cate ore de legislatie care nu mai sta nimeni la ele ca e prea tarziu..as vrea sa invat acasa ..si nu stiu cu ce sa incep! De curand am cumparat codul rutier 2009 si nu sti cu ce sa incep
DaciaFWE is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 09:42   #2
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Cu ce sa incep sa invat!!

incepi cu ordonanta si termini cu punctele de amenda si indicatoarele rutiere apoi dupa ce ai invatat cum trebuie toate cele..te apuci sa rezolvi cele 1500 intrebari
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 14:24   #3
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Cu ce sa incep sa invat!!

o sugestie ar fi sa stai si la orele de legislatie pt ca altfel intelegi cand iti explica altcineva.apoi recitesti legislatia,inveti semnele de circulatie si contraventiile impreuna cu infractiunile...nu e greu,trebuie doar sa vreispor
__________________
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 14:40   #4
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Cu ce sa incep sa invat!!

Salut,


Eu n am fost la nici o ora de legislatie ( cine are chef vara de legislatie ? ), insa am auzit ca te ajuta foarte mult, asa ca iti recomand sa te duci .

Eu am invatat din cartea aia rosie, de fapt am citit-o de vreo 5 ori si am facut chestionare din cartea "groasa" ( asta are si teorie si chestionare, dar la teorie e mai buna cea rosie ).


Intrebarile de la sala se baga din cartea "groasa"

http://www.biblios.ro/image/poze_400/noul_cod_2009.jpg -> din asta am invat eu anu trecut
https://i298.photobucket.com/albums/m.../codrutier.jpg -> si din asta am facut intrebarile [ asta e mai groasa, pt ca are vreo 1500 de intrebari pe cand cea rosie are doar 50 ]
__________________
MedLife !

318i 99' !
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 18:54   #5
DaciaFWE
Banned

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 243
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cu ce sa incep sa invat!!

https://i298.photobucket.com/albums/m.../codrutier.jpg pe asta o am si eu ...de azi ma pun pe treaba va multumesc
DaciaFWE is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 15:49   #6
bogdan C.E.T.

Stage 5
 
bogdan C.E.T.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Default Re: Cu ce sa incep sa invat!!

uite aici http://thepiratebay.org/torrent/5050...to%5D-romania- ai un program cu toate intrebarile din cartea de la editura national. sunt exact cele 1500 de intrebari, ordonate pe capitole . plus ca are si chestionare de 26 intrebari EXACT ca alea de pe drpciv.ro. de aici am facut io cam in ultimele 2 zile la greu , si n'am avut nicio problema , sala ori oras.
bogdan C.E.T. is offline   Reply With Quote
Old 16-01-10, 18:21   #7
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Cu ce sa incep sa invat!!

citeste legislatia si dupaia faci cartea de 2 ori ( cele 1471 de intrebari ) , eu cel putin asa am facut si am luat din prima


p.s. nu am fost la nici o ora de legislatie
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 22-01-10, 23:38   #8
Ovi407
VW Driver

Stage 5
 
Ovi407's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,749
Member of:
[VW]
[RENAULT]
[PEUGEOT]
Default Re: Cu ce sa incep sa invat!!

trebuie sa inveti cam tot: semne, prioriate, prim ajutor, conducere ecologica, mecanica, contraventii, infractiuni, tot ca o sa primesti din toate la examen
Ovi407 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -