Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-10, 18:13   #16
DaBotta

Stage 5
 
DaBotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,413
Member of:
[Opel]
[FORD]
[VW]
[Hyundai]
Default Re: Schimbare Motor Cu Unul de Putere Mai Mare

Chiar te-a oprit in trafic ? ai de capu meu. O sa trec si eu in curand pe la RAR sa vad cum sta treaba ca asa nu se mai poate. Chiar in cazul in care ai motorul schimbat ce poate sa iti faca ? Mai ai sanse sa il recuperezi ?
DaBotta is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 22:12   #17
kote_alex

Stage 4
 
kote_alex's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 172
Default Re: Schimbare Motor Cu Unul de Putere Mai Mare

pai in principiu daca ai accident soldat cu victime sau spitalizari trebuie sa-ti faci itp-ul pe loc .... iar daca il cazi poti fi gasit vinovat, depinde de circumstante desigur ...
kote_alex is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 11:20   #18
Catalin-bz

Stage 5
 
Catalin-bz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 309
Default Re: Schimbare Motor Cu Unul de Putere Mai Mare

La tine nu cred sa se aplice chestia aceea cu 40% putere in plus pentru ca o sa pui motor de 2.0 tot de e36,din ce am inteles eu,si odata ce a fost pus pe aceeasi caroserie din fabrica nu o sa intampini probleme.Iar cu motorul fara serie iar nu ai probleme o sa te puna sa mergi la notar sa declari pe propria raspundere ca nu este furat.
Catalin-bz is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 10:24   #19
Clauscoupe

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3
Default Schimbare Motor Cu Unul de Putere Mai Mare

Salut...sunt cam nou in privinta masinilor, pe toate planurile,sper ca am postat unde trebuie deasemenea.am cumparat un saab 9-5 de la un prieten...am pus un blow off pe el,si un sistem de evacuare sport.si pe motor nu am serie,iar in acte scrie fara serie.e imatriculata RO.cu acte in regula,acum cand am facut actele cu el,contract de vanzare cumparare,a scos-o de la financiar de la el sa o trec la mine sa fiu proprietar cu acte in regula,si trebuie sa merg la RAR...unii mai "cunoscatori" in ale masinilor...mi-au zis ca nu au auzit in viata lor sa trec RAR-ul,acea identificare fara seria pe motor,masina va fi confiscata,si o sa raman fara.plus ca aia de la RAR no sa acepte sistemul si blow off-ul pe masina...deci in concluzie...pot sa fac identificarea fara serie pe motor,sa fiu proprietar cu acte in regula?
Clauscoupe is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 20:25   #20
tavi88888

Stock
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1
Default salut

sunt noi printre voi nu prea am habar de masinile DIESEL.
am o puturoasa in garaj un SAAB 9-3 an 2000 2.2 DTI
imi puteti da si mie cateva informatii despre:
ce asi putea sa-i schimb sau adauga sa alerge si ea umpic mai tare k un melc?
ma gandeam o resoftare & remap + evacuare + marirea debitului de aer care intra in turbina.astept ceva mai bun decat gandesc eu.
tavi88888 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 19:47   #21
Daniel_DRV
4Tuning International Member


Stage 5
 
Daniel_DRV's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,672
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[4Rally]
Default Re: salut

Quote:
Originally Posted by tavi88888 View Post
sunt noi printre voi nu prea am habar de masinile DIESEL.
am o puturoasa in garaj un SAAB 9-3 an 2000 2.2 DTI
imi puteti da si mie cateva informatii despre:
ce asi putea sa-i schimb sau adauga sa alerge si ea umpic mai tare k un melc?
ma gandeam o resoftare & remap + evacuare + marirea debitului de aer care intra in turbina.astept ceva mai bun decat gandesc eu.
ai gresit topicul....mergi la "masina mea" la categoria unde vezi marca masinii.
Daniel_DRV is offline   Reply With Quote
Old 18-07-14, 21:41   #22
dodo94

Stock
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 1
Default Re: Schimbare Motor Cu Unul de Putere Mai Mare

salut , am citit postarile anterioare dar inca am nelamuriri , doresc sa achizitionez o Honda civic '93 1.6 vtec 125 Hp . dar sunt cam rarute in stare buna ... asa ca m-am gandit la varianta sa cumpar una cu motor 1.5 90 Hp cu caroseria impecabila si sa ii schimb motorul cu cel mentionat mai sus .. as reusi fara cheltuiala mare sa o omologhez ? (la un calcul 40 % din puterea initiala ar fi 36 , adica 126 hp fata de 125 ai motorului dorit ...) , multumesc anticipat.
dodo94 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -