Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-09, 07:27   #16
razzwan
Opel Driver

Stage 5
 
razzwan's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 564
Member of:
[Opel]
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

ce aberatie ... se pun si filmuletele trucate?) sau pozele?
razzwan is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 07:29   #17
razzwan
Opel Driver

Stage 5
 
razzwan's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 564
Member of:
[Opel]
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

Quote:
Originally Posted by B3ST View Post
asta cu presa e doar sa aiba motiv sa se uite la tv in timpul serviciului. Ei "cerceteaza" 24-24 Televizorul in caz ca apare unu cu viteza pe la televizor. Deocamdata nu vor sa foloseasca si filmuletele trimise de cetateni ca inca nu exista internet in toate sectiile de politie.

Deci feritiva de camerele de la presa deoarecele ele vor fi "noile" radare.
de ce sa ne ferim de ele ? sunt omologate ? este cumva ala de la presa vreun agent sa constate el ... mai dai in *****
razzwan is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 07:34   #18
R0b3r71n0

Stage 5
 
R0b3r71n0's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 571
Member of:
[2 Roti]
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

O tampenie Totala ... Cine A Mai Auzit De Astfel De Lucruri ...totusi ... ar trb sa postam filmuletele pe un site care cere un grad ridicat de autentificare ... cred ca la ce lene au politaii .. nu stau ei sa se logheze .. e o posibilitate ..
R0b3r71n0 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 08:07   #19
Raresh_156

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 168
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

da...da ala de la presa nu are statie ca politistu si nici nu-ti face dosar penal dak ii botesti oleak costumu...ei nu se gandesc si la asta?
Raresh_156 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 08:19   #20
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

e tampenie ca daca nu e folosit aparat omologat care sa ateste ca nu au fost TRUCATE filmuletele .... ce iau de pe net sau din telefoanele noastre sau mai stiu eu din ce surse pot fi trucate sa para ceva ce nu e, deci eu daca ridic masina mea pe cric si ii dau 220 si apoi opresc si filmez in jurul meu si ei au pretentia sa'mi faca ceva sunt niste tampiti! la fel si la liniute, poate in filmulet pare ca merge cu 100 dar de fapt are 30 si doar zgomot...exemplele sunt numeroase
__________________
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 08:20   #21
k4r4
Old School Cars

Stage 5
 
k4r4's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 700
Member of:
[Old School Cars]
[DACIA]
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

inca o prostie made in romania...asa si, nu o sa se mai filmeze baietii cand fac prostii, mare branza. si zicea cineva mai sus de tarzan ala cu tiru....pai sincer acuma, prefer unu care canta si danseaza in cabina decat unu care adoarme de plictiseala si intra pe contrasens.
__________________
It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
k4r4 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 09:10   #22
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

Daca "alesii nostri" vor sa aiba grija ca legea sa se respecte trebuie sa inceapa cu martalogii din intersectii , cu grasii din loganuri cu girofar , cu flegmaticii din passaturi care se comporta de parca e masina lu tacsu , si restul hahalelelor din politie . Nu pun la indoiala ca EXISTA SI POLITISTI CINSTITI ! dar sunt exemplare pe cale de disparitie !
__________________
"Take care of your body. It's the only place you have to live." http://www.naturalfit.ro/
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 09:15   #23
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

Este buna ideea, s-a intarziat mult, dar nu e tarziu nici acum.
"Na, si nu o sa mai filmeze cand fac nebunii" - Nu e chiar asa, pentru ca peste jumate fac ca sa aiba ce filma. Si nici eu nu prea am respect pentru grasii din intersectii, insa nu asta e problema lor, cei care dau clipurile alea sunt oameni fara respect in general, daca ar fi asa oamenii ar avea respect fata de profesori, fata de alti oameni...de obicei nu se intampla, deci sa fim seriosi, cunosc si eu teribilisti de genul, sunt oameni low profile. Sunt te acord sa se condamne cu ajutorul filmuletelor de pe net, dar si sa se monitorizeze traficul de net al politistilor si chiar sa li se puna camere de filmat pe masini, si sa fie difuzat pe net traseul filmat, macar din exteriorul masinii, ca sa nu le lezam intimitatea.

Last edited by slayersland; 11-03-09 at 09:30.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 09:29   #24
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

Dar pentru tot mai multele vento-uri de Poliţie, loganuri care au înfoliate cu super dark black toate geamurile nu se face nimic .Această măsură fiind una legala pentru ei le permite să aibe şi pe ochelari folie , deşi legea în Romania nu este pentru toţi la fel , dar ei au hotărâre de la minister, şi anume să nu se vada radaru cum funcţioneză într-o maşina de culoare galben sau albastră sau rosie sau mai stiu eu ce culoare ..
Abia aştept să am ocazia să mă oprească unu din ăsta înfoliat să vedem si noi lumina prin ambele folii , dacă îmi dă cu cheia pe geam îi dau şi eu
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 09:33   #25
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

Quote:
Originally Posted by Raresh_156 View Post
da...da ala de la presa nu are statie ca politistu si nici nu-ti face dosar penal dak ii botesti oleak costumu...ei nu se gandesc si la asta?
La oameni de genul astuia ma refer, care se gandesc numai la scandal si la cum sa impresioneze pe altii. Si daca prin altceva nu pot... macar prin prostii.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 09:40   #26
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

sa mearga dreq la munca si sa caute singuri "infractorii" ,nu sa doarma cu radarul in statii de autobuz si sa astepte sa foloseasca filmulete facute de amatori.
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 10:32   #27
KillYourSelf

Stage 5
 
KillYourSelf's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 319
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

si care e problema frate?...numai ai voie sa mergi intr-o roata sau ceva nici pe un circuit?...voi faceti mai multe infractiuni decat baietii astia...
KillYourSelf is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 10:36   #28
deniel
Dacia Driver

Stage 5
 
deniel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 677
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

Avem niste reporteri si prezentatori de stiri de tot ***u. Fac din tantar armasar . Cum face unu ceva gata teribilism k pune viata in pericol, etc etc, totu pentru audienta .
deniel is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 11:29   #29
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

Quote:
Originally Posted by KillYourSelf View Post
si care e problema frate?...numai ai voie sa mergi intr-o roata sau ceva nici pe un circuit?...voi faceti mai multe infractiuni decat baietii astia...
Invata sa scrii. Propunerea nu se refera la circuite. De fapt, la care circuite te referi?!
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 11:37   #30
KillYourSelf

Stage 5
 
KillYourSelf's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 319
Default Re: "Filmele" folosite ca probe de Politia Rutiera

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Invata sa scrii. Propunerea nu se refera la circuite. De fapt, la care circuite te referi?!

si u sa fi mai atent...uitate la poze si porma sa postezi...
KillYourSelf is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -