Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 22-11-08, 21:50   #16
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Smart For Two

AYGO Live iti garanteaza acum o sonorizare de exceptie: vine cu un sistem audio performant, care include 6 difuzoare in echiparea standard. Iar muzica favorita va fi si ea cu tine prin intermediul unui iPod Nano oferit cadou.

AYGO Live este cool nu doar prin sistemul audio: vine intr-o nuanta exclusiva de albastru metalizat si este echipat in plus cu jante din aliaj si sistem de integrareiPod. Acesta translateaza comenzile iPod-ului catre comenzile sistemului audio al masinii, de pe bord.

iPod-ul Nano si sistemul audio cu 6 boxe sunt oferite promotional acum pe toate versiunile AYGO Luna, indiferent de culoarea caroseriei.

Acestea completeaza echiparea si asa foarte generoasa a versiunilor Luna, mult peste nivelul clasei: 4 airbag-uri, radio CD, aer conditionat, servodirectie, geamuri electrice si inchidere centralizata cu telecomanda. AYGO este disponibil si cu transmisie Multimode.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 15:48   #17
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Smart For Two

O intrebare am si eu, vrei sa mergi prin Bucuresti cu ea, sau vrei culoarea x, sistem audio nush de care, chestii d;astea, detalii.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 17:17   #18
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Smart For Two

Eu zic ca sunt destule dotari in 10.000 de euro. Asa mi-as lua un Bmw seria 1 118D dar nu stiu ce sa zic. Si ma incanta faptul ca este o masina mica si cu niste detalii tehinice super bune.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 19:18   #19
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Smart For Two

Uite asa ajunge omul de la smart la q7
bluey is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 17:38   #20
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Smart For Two

Tocmai daia am zis k imi place mult BMW seria 1 dar vreau o masina mica de oras dar nu matiz fara aer conditionat. Voriam sa arat ca vreau si 1-2 dotari pe ea, vroiam sa ii raspund unui mesaj de mai sus cu ce vreau de la masina.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 22:12   #21
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Smart For Two

Eu la matiz am ac, merge bine, sprintena si cu aeru, pana la 60km/h dupa aia se pierde. Am si casetofon, dar nu asta e problema. Eu tot pe matiz as merge, o fi consumu maricel, dar macar nu ma rupe la service si restu. Plus ca daca te pricepi un pic si ai scule le faci singur.

Asa, apoi sa revin onT, up up up pt smart. Si nu inteleg un lucru, vrei seria1 sa mergi in oras????? E acelasi lucru ca si restul.
Na ca e 3-0 pt bayern:P sorry de off
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 27-11-08, 22:53   #22
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Smart For Two

dar ar fi alegerea mea as opta pentru mini cooper si apoi pentru smart fortwo.
smartul e ok si in is in afara orasului.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 28-11-08, 00:10   #23
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Smart For Two

am fost la un test drive cu noul model smart fortwo, motor 1.0L 84cp amplasat in spate, tractiune spate, cutie automata (schimba c-am incet cei drept) , o adevarata senzatie. Stabilitatea f. buna avand in vedere ce cutie de masina este, franeaza foarte bine, consum rezonabil de max 6-7L/100 km. Mi s-a parut foarte misto pentru oras. De noua costa destul de mult, dar in Germania gasesti din 2007/08 cu putini km pe la 8000-9000e. La capitolul fiabilitate nu ma pronunt, poate au rezolvat problemele intalnite la modelul anterior.

Suna misto si oferta la AYGO, multe optionale, insa nu stiu daca ofera aceasi senzatie din smart.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 14:49   #24
gjordanro

Stage 1
 
gjordanro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 10
Default Re: Smart For Two

problema se pune in felul urmator: nu este dacie sa-i faci schimbul in cartier...du-te la reprezentanta! Pe mine m-a costat 500 ron cu ulei si restul de filtre. Problema mare care este: tzaranii cu loganurile(si nu numai) iti ies in fata, iti taie calea, nu dau prioritate etc. din cauza ca fata de ei ai un lindic de masina! Dar ei nu stiu ca Smartul este de fapt mercedes este de 10 ori mai bun, costa de 2 ori mai mult si fuge mai tare decat ale lor - 71 cp pe o caroserie de 700 kg. Ca sa diminuez acest aspect am cumparat de curand un Chrysler 300 C diesel...si sti ceva? se face loc in intersectie, nu mai ai probleme cu prioritatea si nu mai apare pe fata lor ranjetul ala de om prost(mama prostilor este mereu gravida). Vara plec cu sotia la mare cu ea la 140km/h(este limitata) si sincer nu are probleme cand treci pe langa tiruri. Singura problema la aceasta masina...te cam zdruncina. Pe scurt: cumpara si nu o sa-ti para rau!
gjordanro is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 15:45   #25
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Smart For Two

si eu tot pe smart as merge aygo-ul sincer nu imi place(dar nu ca masina ci ca dotari) am fost la reprezentanta si am analizat atent oferta (la interior usile nu sunt capitonate si se vede metalul ,mai multe chestii de genul, nu are proiectore de ceata, si e chiar destul de scump)
__________________
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 22-12-08, 12:17   #26
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Smart For Two

fara suparare, dar la ce ai nevoie de proiectoare de ceata la o masina de oras ? aaa , am uitat ca "e misto" sa mergi cu "4 ochi" noaptea
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 28-12-08, 14:35   #27
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Smart For Two

La peugeot 107 te-ai gandit?Am mers cu una zilele astea si masina e ideala pt oras!Vorbesc de modelu diesel si avea ceva dotari!
LAZ'u is offline   Reply With Quote
Old 28-12-08, 14:57   #28
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Smart For Two

Nu imi place doar Aygo imi place. Oricum acum cu criza am decis sa aman putin investitia. Multumesc oricum
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 29-12-08, 20:14   #29
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Smart For Two

ce buget aveai? la Fiat 500 te-ai uitat?
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 29-12-08, 22:25   #30
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Smart For Two

Aveam vreo 10-11000 sincer Fiat 500 e prea scump pentru ce ofera. Adik un 500 chel k o Aygo sau C1 e 12000 cand celelalte sunt pana in 10000.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -