Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-09, 21:09   #1
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Nevoie de ajutor doar de la cunoscatori

Un prieten al meu intentioneaza sa aduca in Romania un BMW Z1 ce ziceti se merita? Ouml e la fel de bolnav ca mine cu Bmw dar vrea ceva mai rar pe strazi. Se merita o astfel de masina din 1994 cam asa cu motor de 2,5 la 170cp 25.000 euro? Eu l-am sfatuit mai bine un M6 E24 da acum cu taxa ...
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 02-01-09, 13:31   #2
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Nevoie de ajutor doar de la cunoscatori

parerea mea: nu merita de nici o culoare.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 02-01-09, 20:18   #3
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Nevoie de ajutor doar de la cunoscatori

Bineinteles ca merita! E atat de rara masina asta incat va lua dublu pe ea peste cativa ani. Doar sa fie constient ca necesita o atentie mult mai mare decat o masina de zi cu zi. Daca is permite, de ce nu?
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 02-01-09, 22:50   #4
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post Re: Nevoie de ajutor doar de la cunoscatori

daca dispui de fonduri si o sa tii masina DOAR pentru tine si numai IN weekend, eu zic ca se merita...
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 15:23   #5
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Nevoie de ajutor doar de la cunoscatori

Omul nu sta foarte mult in tara si mai are un X5 ca masina de zi cu zi. Dintre cele doua voi pe ce ati merge? Eu unu il sfatuiesc sa mearga pe M6
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 17:20   #6
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Nevoie de ajutor doar de la cunoscatori

sincer, nici e24 nu prea e o masina vazuta pe strazile noastre, mai ales m-ul.
si eu as merge pe e24, mai ales ca mi se pare mai frumoasa ca z1.
dar z1 este si mai rara, mai ales ca au fost doar cateva mii produse, mi se pare ca 7-8 mii. dar nu stiu ce sa zic despre usile alea... nu stiu cat rezista sistemul ala neobisnuit. chiar daca nu o va folosi de zi cu zi, investitii mari in ea nu stiu cat merita
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 17:47   #7
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Nevoie de ajutor doar de la cunoscatori

cu siguranta merita numai daca el va baga bani in ea si o va intretine maiceva ca o nevasta ......
cu siguranta nu va regreta este o masina mult prea rara asta oriunde in lume ......
bafta
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -