Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 01-10-08, 18:15   #1
Andry

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 275
Default Volvo V40 de 'afara'

Salutari. Numarul de soferi a crescut in familie, de voie de nevoie mai este necesara inca o masina. Personal prefer break-urile pentru capacitatea mare de incarcare, dar si pentru faptul ca acest tip de caroserie 'face' o masina sa para mai mare ( & I love big cars ).


Asa ca vreau sa plec la drum pe la sfarsitul iernii sa-mi achizitionez un Volvo V40 ( innebunit dupa Volvo-uri ). Sunt interesat in special de modelele V40 2.0 si V40 T4. Aer conditionat si cutie manuala 5+1 neaparat, optional remorcher ( as putea spune ca mi-ar fi de mare folos), trapa, climatronic si alte optiuni.

Ce sfaturi/ponturi imi puteti sugera in legatura cu acest model de masina si sau motorizari ?( in special interesat de V40 T4 ). De ce sa ma feresc, ce sa verific cand ma uit la o masina, care sunt punctele slabe ( ma refer la partea mecanica ) ?

Ca buget pentru aceasta achizitie am ~3500 +/- 300 euro ( doar pentru masina). Am vazut cateva 'oferte' pe 'marii mobile.de si fratiorul autoscout' , deci ceva-ceva as gasi. Pe mine ma intereseaza in primul rand plusurile si minusurile acestor masini.

Deci si prin urmare, cine se simte 'cu musca pe caciula' ... dati-i drumul !

Last edited by Andry; 01-10-08 at 18:21. Reason: fas...gramatica :D
Andry is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 17:03   #2
Andry

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 275
Default Re: Volvo V40 de 'afara'

nimeni...nimic?
Andry is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -