Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-08, 12:32   #16
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Dilema alegere: BMW 525 - Audi a4/a6 - WV bora

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
DIn 50% de seria 5 din 2000 urla manelele de e teroare. daia sunt tiganii

asta e un argument forte ! oameni buni voi nu vedeti ca sunteti penibili ? omu vrea sa stie care ar fi cea mai buna alegere din punct de vedere tehnic, nu ca asculta nush cine manele in ele. e trist pt cei care gandesc ca voi. A6 si seria 5 sunt niste masini extraordinare. ca foarte multi din cei care le au sunt inculti si dobitoci asta e partea a doua. nu are legatura cu performantele si calitatea masinii.
e ca si cum ai avea 2 cosuri cu mere, unu stricat si unu cu mere bune si tu zici "eu nu mananc merele astea bune, ca restu sunt stricate".
monk is offline   Reply With Quote
Old 07-10-08, 20:12   #17
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Dilema alegere: BMW 525 - Audi a4/a6 - WV bora

Oricum pe seria 5 si a6 am ramas si eu. Acuma conteaza la ce pret gasesc una in stare buna..
Totusi dupa cum zice monk, am cerut pareri din punct de vedere tehnic. Ca o comparatie intre seria 5 si a6, care ar fi mai buna ? din puct de vedere al puteri, stabilitati pe drum..
johhny is offline   Reply With Quote
Old 09-10-08, 16:12   #18
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Dilema alegere: BMW 525 - Audi a4/a6 - WV bora

Dar o Alfa Romeo Alfa 156 2.5 V6 24V, arata bine, motor bun, personalitate. Eu pe asta as merge.
Sau 1.9 JTD 16V Progression, ca tot am vazut ca vrei motorina
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.

Last edited by Sindrom; 09-10-08 at 16:23.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -