Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 11-09-08, 21:44   #1
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Masina sport

Am adus din Germania un VW Touareg dar deja am primit o oferta foarte buna pentru el si il voi da. Din banii pe care ii iau vreau sa imi cumpar o masinuta sport cat de cat variante ar fi: Honda S2000, Mazda RX-8, Nissan 350Z sau Porsche Boxter. Pe mine ma incanta Boxterul dar problema ar fi ca in banii mei (20000 euro) il iau cam din 2001-2002 maxim in schimb celelalte le iau ceva mai noi. Vreau sa tineti in calcul si lucrul k peste ceva timp il voi vinde deoarece cu asta ma ocup.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 16:21   #2
~ EWN ~

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 811
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Masina sport

Eu as alege fara discutie Nissan-ul, imi place la nebunie masina asta, plus ca e mai rara pe strazile noastre, despre performante ce sa mai zic....Boxster deja mi se pare invechit, trecut.....ce daca e Porsche....Nissan-ul arata mult mai bine dupa parerea mea....si oricum in Romania dureaza mult pana vinzi o masina sport deci oricare din ele s-ar vinde greu...


Numai bine.
~ EWN ~ is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 16:42   #3
Scorpion2oo8

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6
Default Re: Masina sport

Mazda RX-8(e la moda) sau Nissan 350Z(e mai mulata viteza) e cred ca mai repede ai vinde o mazda noua de cat un porche vechi
Scorpion2oo8 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 18:56   #4
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Masina sport

De mic copil am visat la un Porsche si acum ca pot sa il am imi vine greu sa refuz asa ceva dar pana la urma sunt foarte multi bani nu ma pot lasa dus de visele din copilarie. Oricum am timp sa ma mai gandesc am 22.000 la dispozitie sa imi iau o masina si cam o luna timp de gandire.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 19:23   #5
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Masina sport

Se poate inchide topicul. Am mers cu un M3 din 2004 si asta este masina pe care o vreau. Mai am de strans vreo 5000 de euro dar merita sa astept.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 19:29   #6
Scorpion2oo8

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6
Default Re: Masina sport

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
Se poate inchide topicul. Am mers cu un M3 din 2004 si asta este masina pe care o vreau. Mai am de strans vreo 5000 de euro dar merita sa astept.
misto da nu cred ca gasesti cu bani astia
Scorpion2oo8 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 19:31   #7
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Masina sport

Am vazut si sunt in Gemania pe la 25000-27000 sunt. Asta fac cat de cat ma pricep
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 19:32   #8
Scorpion2oo8

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6
Default Re: Masina sport

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
Am vazut si sunt in Gemania pe la 25000-27000 sunt. Asta fac cat de cat ma pricep
sry nu am mai vazut ca ai scris ca mai strangi 5.000 de euro
Scorpion2oo8 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 10:38   #9
viorel_MNK

Stage 5
 
viorel_MNK's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 674
Member of:
[VW]
Default Re: Masina sport

bravo, foarte foarte buna alegerea. M3 e46 este o super sportiva , si sta bine la toate capitolele, nu doar la viteza, insa nici un Nissan 350Z nu era rau.
viorel_MNK is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -