Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 10-09-08, 00:04   #1
BoCox

Stage 4
 
BoCox's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 177
Member of:
[VW]
Default VW POLO

salut tuturor, am achizitionat in urma cu 2 sapt un vw polo 1,4 tdi ( 2006 )in 2 usi din germania. Masina am luat-o de la o reprezentanta cu toate testele facute, garantie 2 ani , 57de mii km reali , climatic , proiectoare si inca cateva dotari, masina arata impecabil fiind de nefumatori.. ceea ce doresc sa aflu este daca am dat cam mult pe ea ( 9300 E ) ?
BoCox is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 02:51   #2
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: VW POLO

cam da -.-
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 07:51   #3
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: VW POLO

ce teste i s-au facut?
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 07:41   #4
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: VW POLO

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
ce teste i s-au facut?
au testat presiunea la cauciucuri ca sa fie siguri ca nu te mai intorci

@ BoCox
In general pt clienti straini nu se face nici un test...o baga in atelier ,iti promite marea cu sarea si dupa o ora o scoate testata*.
Asta si la reprezentante si la dealeri mai mici acelasi lucru...in 90% din cazuri.
Ca strain nu esti client permanent deci se face totul cu economie...daca o ridica pe lift e deja mult lucru fiindca in general deschid capota controleaza ulei ,lichid de frana .apa si la revedere. Dar nu te speria fiindca in general la reprezentante sunt masinile ceva mai bune de aceea si ceva mai scumpe. Cu garantia vei avea probleme fiindca ei au dreptul sa te cheme in germania sa verifice daca intradevar este stricat ce spune mecanicul roman...asa ca nu prea te poti folosi de ea.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 19:37   #5
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: VW POLO

Ai dat mult
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 23:01   #6
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: VW POLO

daca ai cumparat-o pentru tine, ai de gand sa o tii ceva mai mult , si se prezinta tehnic impecabil, atunci nu ai dat mult. Daca totusi vrei sa o schimbi intr-un an doi, respectiv 30-40 mii km atunci da.... ai dat mult
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 11:45   #7
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: VW POLO

Unul nou e pana in 10.000 si acum cu programul Remat e si mai ieftin ce e drept nu cu toate dotarile dar e nou are 0km si garantie.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 23:58   #8
Ciuby

Stage 4
 
Ciuby's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 282
Default Re: VW POLO

pana in 10.000? motorina? cu alta dotare in afara de a/c? mira-m-as
Ciuby is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 15:32   #9
BoCox

Stage 4
 
BoCox's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 177
Member of:
[VW]
Default Re: VW POLO

vezi prietene k ala pana in 10mii e polo happy si e chel cu motor de 1,2 ... asa k nu mai vb dk nu stii .. asta al meu lam facut pe configurator cu toate dotarile pe siteu la vw si e 14,586 E fara T.V.A
BoCox is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 19:02   #10
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: VW POLO

"Prietene" eu nu vorbesc degeaba ca majoritatea oamenilor de pe forumul asta care au doar 2-3 posturi si alea facute aiure. Am zis k e pana in 10.000 cu programul remat daca citesti bine iar Polo Happy cu programul remat e 8500 cu TVA.
http://www.vw.ro/consiliere_si_achiz...rte%20speciale.
Convinge-te si nu te mai contrazice degeaba taci si asculta-ma inainte sa ma contrazici intereseaza-te ideea e k eu mai lucrez pentru Porsche Romania si mai stiu si eu una alta nu sunt de pe alta lume.
MULTUMESC
criss_cars is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -