Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-08, 17:12   #1
cos192000
Ford Driver

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 60
Member of:
[FORD]
Default Documente necesare achizitionare auto din UK

Salut,

Daca aveti cunostinte despre ce documente sunt necesare la inmatricularea unui vehicul achizitionat din Anglia va rog sa postati aici.
Din cate am inteles de la un prieten procedura de vanzare-cumparare este foarte simpla in Anglia si nu presupune nici o formalitate. Se scrie pe spatele Log Book-ului numele si adresa noului proprietar, se semneaza si atat. Nici un alt document la politie, nici o inregistrare, nici o factura, nici un contract.
Imi vine greu sa cred ca politia la noi ar accepta la inmatriculare in Romania doar acest document.
Mentionez ca masina are volan pe stanga si nu este nevoie de nici o alta modificare pentru a rula pe soselele de aici.

Multumesc
cos192000 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -