Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-08, 19:24   #31
TURBOSS

Stage 5
 
TURBOSS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 589
Default Re: CEL MAI BUN DINTRE SEAT LEON 1.9 TDI, OPEL VECTRA C, SI O PISICUTA DIN 96

Quote:
Originally Posted by ct77pia View Post
da 328 nu consuma exagerat de mult cum cred altii de la braila m-am intors cu el in masina. cind am fost la tuning show la buc eu cu masina mea un seat toledo 2.3 V5 la dus numai 240-260 si un prieten cu un opel bertone de 1.8 cu 200 210 km|h si la intors amindoi 150 -160 km/h ca eram obositi eu am scos consum mediu de 9.5 l/100 km si bertonele 14 l.......... deci care e logica un motor mic consuma mai mult daca se chinuie sa traga 1500 kg pe cind unu mare merge lejer de unde si consumul scazut de conbustibil....asa ca motor mic nu inseamna automat consum mic ..... seat ibitza de 1.2 consuma mai mult decit a mea in oras 12-13 l
intradevar ca un mot de peste 2.0 trage mai usor carcasa, dar nu imi vine sa cred ca ai scos un consum mediu de 9.5, mai ales cand ai vb de valorile alea
__________________
audi a4 265 cp= bagaboanta mea>face autostrada- vanduta

bmw 325=amanta mea
TURBOSS is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 15:49   #32
IS-87-CIP

Stage 2
 
IS-87-CIP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 38
Default Re: CEL MAI BUN DINTRE SEAT LEON 1.9 TDI, OPEL VECTRA C, SI O PISICUTA DIN 96

Mersi pentru informatii, mi-am ales masina care spun eu ca ma reprezinta BMW 318IS, am gasit una din '96 2600 euro sper pana luna viitoare sa o am acasa. Inca o data multumesc pentru tot am sa revin cu poze dupa ce am sa o vopsesc sa va dati putin cu parerea. Sa auzim de bine...
IS-87-CIP is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -