Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-08, 02:30   #1
Nosfyrus

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 11
Arrow Mitsubishi Eclipse 1999

Salutare tuturor. As vrea si eu sa achizitionez un Mitsubishi Eclipse din 97-99, si mi-ar prinde bine niste sfaturi...adica daca a mai avut cineva sau detine, e de folos orice informatie:Consum, Piese, Fiabilitate, Preturi...Vreau sa o iau de afara. Nu prea ma intereseaza culoare,si alte lucruri. Vreau sa o iau si sa o reconditionez. As baga 3500-4000 de Euro in ea.. tuning exterior si interior. La motor nu ma bag...eventual la evacuare. Va fi prima mea masina. Si tuningul as vrea sa il fac tot afara.Partea naspa este ca are tractiune pe spate si eu fiind fan snowboard in fiecare weekend sunt la munte iarna... o sa am niste probleme dar nah...Masina are 144 cai....Nu sunt curios de viteza,Curse si alte chestii.Doar tuning exterior/interior. Astept orice informatie. Multumesc.
Nosfyrus is offline   Reply With Quote
Old 28-06-08, 14:41   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Mitsubishi Eclipse 1999

Eclipse din '98 am eu de vanzare, azi sau maine iese din service, i s-au schimbat telescoape, arcuri, capete de bara, distributie si inca o gramada de chestii. Dar nu-ti ajung banii de ea

Altfel, eu o consider mult prea joasa pt Romnania.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 28-06-08, 16:14   #3
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Mitsubishi Eclipse 1999

pe la 4 mii gasesti in germania un eclipse in stare moderata insa cu aproape 200 mii km . Problema se pune daca pt o asemenea masina vei gasi multe piese de schimb second hand...sau cel putin alti furnizori mai ieftini decat reprezentanta !
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 28-06-08, 17:02   #4
Nosfyrus

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 11
Default Re: Mitsubishi Eclipse 1999

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Eclipse din '98 am eu de vanzare, azi sau maine iese din service, i s-au schimbat telescoape, arcuri, capete de bara, distributie si inca o gramada de chestii. Dar nu-ti ajung banii de ea

Altfel, eu o consider mult prea joasa pt Romnania.
Ai un ID de mess ?
Nosfyrus is offline   Reply With Quote
Old 28-06-08, 21:20   #5
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Mitsubishi Eclipse 1999

Omul a zis k baga 4000 in tuning nu k 4000 da pe ea. Oricum cu 4000 ii faci ceva frumos.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 28-06-08, 21:23   #6
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Mitsubishi Eclipse 1999

ionut_ztele, e trecut si in semnatura

A mea are bodykit rieger, eleron rieger, evacuare completa borla, sub si amplif Magnat, jantele nu retin ce marca sunt, e neagra complet cu capota negru-mat (folie)
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 28-06-08, 21:59   #7
dragos1989

Stage 5
 
dragos1989's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 579
Member of:
[SEAT]
Default Re: Mitsubishi Eclipse 1999

Quote:
Originally Posted by Nosfyrus View Post
.Partea naspa este ca are tractiune pe spate si eu fiind fan snowboard in fiecare weekend sunt la munte iarna... o sa am niste probleme dar nah....
Eclipse generatia 1995–1998 (2G) este FWD!!! Tractiune fata! Iar modelul de varf,GS-X este AWD!! Ce zici tu acolo de tractiune spate?In rest,ontopic,ce am auzit de la multi baieti de pe forum,consumul este destul de mare... Oricum,o masina foarte frumoasa,sper ca in viitor sa treaca una si prin mainile mele.Mult succes la cumparaturi
__________________
13-Bee
dragos1989 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-08, 01:35   #8
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Mitsubishi Eclipse 1999

la mers normal, 80-130 consumul nu depaseste 8%. desigur, daca-i dai in bena (peste 200 km/h sare de 16-17%)
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 29-06-08, 03:06   #9
Nosfyrus

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 11
Default Re: Mitsubishi Eclipse 1999

Inteleg...Am gait un site de piese din USA:

http://www.andysautosport.com/mitsub...s/vision_auto/

Are tot ce vreau ..as cumpara tot de aici ...dar nu stiu cu transporutl ...la cat imi iese cu shiping si alte chestii? are cineva o ideie?nu de alta dar e greutate mare si volum: Capota fatza, Body Kit, Eleron, Faruri, Stopuri, (posibil scaune sport), Neoane Undercar... si tot posibil jante. Cum as putea sa fac... Sau daca stiti un site unde gasesc tuning parts-uri pentru eclipse si sa fie ieftin ...Pe site-ul asta vad ca sunt superi ieftini si au o gama largaaaa de produse, acuma probilema e shipingul Ah si cam cat ar costa manopera sa montez toate cele ?Multumesc mult
Nosfyrus is offline   Reply With Quote
Old 29-06-08, 15:14   #10
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Mitsubishi Eclipse 1999

Intereseaza-te daca trimit piesele in Romania pentru k nu toate firmele din America trimit in Romania piesele.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 07:51   #11
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Mitsubishi Eclipse 1999

nu numai trimisul (care oricum e scump)...atata timp cat nu seaca oceanul ala mare si america nu e inca in UE mai e de platit si vama .
mobiles_de is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -