Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-05-08, 17:55   #1
Addicted to N2O

Stage 1
 
Addicted to N2O's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 14
Default mitsubishi eclipse 1999 gsx

Sal,sunt nou pe forum...si am si eu o intrebare pt priceputii de pe aici .
As dorii sa stiu si eu informatii generale legate de modelu mitsubishi eclipse din 1999,gsx.
Preturi pt cele noi,nu second hand,capacitati,etc.
Am 17 jumate si as dorii sa0mi cumpar un eclipse din 1999 gsx intr-un viitor apropiat.
Va multumesc anticipat.
Addicted to N2O is offline  
Old 05-05-08, 10:24   #2
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

Quote:
Originally Posted by Addicted to N2O View Post
Sal,sunt nou pe forum...si am si eu o intrebare pt priceputii de pe aici .
As dorii sa stiu si eu informatii generale legate de modelu mitsubishi eclipse din 1999,gsx.
Preturi pt cele noi,nu second hand,capacitati,etc.
Am 17 jumate si as dorii sa0mi cumpar un eclipse din 1999 gsx intr-un viitor apropiat.
Va multumesc anticipat.
TU citesti ce scrii inainte sa postezi ?
Eclipse din 1999 - preturi pentru cele noi ? cum sa fie noi daca e din 1999 masina ?
ca ai 17 ani jumate nu ne incalzeste cu nimic .. BANI AI ? sau te bazezi pe taticu' ?
CATI BANI AI ? pe bune..sa nu zici intre 100 si 10000 euro..zi cat ai si dupa aia vedem ce si cum
sebaaa is offline  
Old 05-05-08, 15:53   #3
Addicted to N2O

Stage 1
 
Addicted to N2O's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 14
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

nu ma bazez pe taticu in nici un caz, tata abea si-a luat un logan in leasing.
oricum nu mai doresc eclipse din 99 gsx, pt ca am vazut ca nu gasesc decat second hand, si 2 la mana, lucrez cu pc-urile, servere, baze de date, pagini web etc, forumuri, la ce stiu sa fac, pot castiga 1000Euro pe luna pe putin.
Doream sa stiu si eu informatii ca in timp ce incep sa lucrez, si castig bani, sa stiu ce sa fac cu ei...dar m-am reprofilat la un bmw m3 sau 319i 320d.
Ms oricum.
Addicted to N2O is offline  
Old 05-05-08, 17:07   #4
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

Dead man walking...
Crisskro is offline  
Old 05-05-08, 19:24   #5
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

Quote:
Originally Posted by Crisskro View Post
Dead man walking...

la faza cu 1000 euro are dreptate daca e profesionist poate face bani si bani frumosi(vb in cunostinta de cauza) dar la faza cu masina pt incepator cu putere si tractiune spate....rip
__________________
singura diferenta dintre diesel si benzina astazi este pretul de achizitie
extasy_cristU is offline  
Old 05-05-08, 19:36   #6
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

Copilul viseaza toti vasam la 17 ani viseaza la M3 si cum mai sus scria k nu vrea SH deci no adik vreo 70.000 nu mai vorbim de intretinere mai sus vroia Eclipse din 1999 nu e foarte hotarat lasati omul in pace sa isi revina. BMW oscileaza intre 318 si M3 deci va dati seama nu....??
criss_cars is offline  
Old 05-05-08, 20:14   #7
Addicted to N2O

Stage 1
 
Addicted to N2O's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 14
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

prima oara am crezut ca pot gasii un eclipse din 99 gsx, dar am vazut ca sunt doar sh, si sh eclipse nu doream, iar bmw m3 ori 318i, 320d, care se cam aseamana la aspect, fiind niste mici diferente de aspect, si de capacitati mai mici sau mari, nu stiu...m-am profilat la un bmw, cea ce pot lasa sa-mi iau un sh, pt ca nu prea mai gasesti noi m3 sau alte modele care se aseamana.
Ai mai intrat si tu de curand pe un site original de bmw? nu mai fabrica decat modelele noi recente...m-am uitat eu de curand, iar modelele alea nu mai sunt...este modelu nou de M3 etc...dar modelu de M3 ca din jocu NFS Most Wanted de ex, nu se mai fabrica....trageti si voi concluzii..vrei nu vrei, daca iti place o iei sh si bagi niste bani frumusei in ea...
eu nu doream decat niste informatii, si voi ma luati ca sa am bani inainte...nu ar strica niste mici informatii de indrumare nu credeti? chiar daca am 17 jumate, nu sunt visator...pot face banii...de curand am fost intr-un parc auto, si bmw-urile alea la sh, variaza intre 8000 euro si cel mult 20000euro, imi pot permite una intre aceasta suma, si pot spune ca erau chiar intr-o stare buna...
Daca vreti sa am ajutati cu informatii, cat consuma la 100/km, si alte informatii de baza, bine de stiut, etc...bine, daca nu...nu mai postati mai bine(fara suparare),ms.
Addicted to N2O is offline  
Old 05-05-08, 20:23   #8
Addicted to N2O

Stage 1
 
Addicted to N2O's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 14
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

http://www.bmw.com/ uitati-va pe siteul acesta cu bmw si spuneti-mi daca mai vedeti modelele acelea sau cele evoluate dupa ele...eu va zic ca nu mai sunt...sunt doar cele noi,evoluate as putea spune, versiunea noua de M3, dupa vechiul M3, etc...celelalte modele, nu le mai fabrica...asa ca...n-am de ales...iau sh si bag niste bani in ea la reconditionare si asta e.
Va rog sa ma ajutati cu informatii, nu sa judecati de unde si cum fac eu rost de bani pt masina aia,etc....poate sparg o banca, nu? ,va rog doar sa-mi spuneti informatii,ca sa stiu ce fac mai departe cand am "cascavalu".
Merci!

Last edited by Addicted to N2O; 05-05-08 at 20:25.
Addicted to N2O is offline  
Old 05-05-08, 21:01   #9
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

Quote:
Originally Posted by Addicted to N2O View Post
http://www.bmw.com/ uitati-va pe siteul acesta cu bmw si spuneti-mi daca mai vedeti modelele acelea sau cele evoluate dupa ele...eu va zic ca nu mai sunt...sunt doar cele noi,evoluate as putea spune, versiunea noua de M3, dupa vechiul M3, etc...celelalte modele, nu le mai fabrica...asa ca...n-am de ales...iau sh si bag niste bani in ea la reconditionare si asta e.
Va rog sa ma ajutati cu informatii, nu sa judecati de unde si cum fac eu rost de bani pt masina aia,etc....poate sparg o banca, nu? ,va rog doar sa-mi spuneti informatii,ca sa stiu ce fac mai departe cand am "cascavalu".
Merci!
ce reconditionare omule ca nu au 20 de ani masinile alea
sunt inca bune m3-urile e46
bmw 319i nu exista
intre 318i si M3 e cale lunga! nu difera doar capacitati cilindrice ci si frane ,suspensii , cutie viteze ,grup , tot kit-ul estetic e diferit , interior mai misto, au niste nuante de vopsea in plus fata de E46.. asta asa de chestie ,ca sa nu intram in detalii
si 320 D nu are nici o treaba cu M3!
daca zici ca poti castiga 1000euro pe luna, TRECI LA TREABA , si PUNE MANA SI MUNCESTE! ce mai astepti?? cu cat incepi mai devreme cu atat o sa ai mai multi bani.. pana faci 18 ani o sa ai ~5000-6000 euro , inca o luna pana iei carnetu - vb vine- , si ai 7000euro
nu ne trimite pe noi sa ne uitam pe site la bmw ca stim si noi ce se mai fabrica si ce nu
stim ce a fost in jocul ala si nu trebuie sa ne amintesti tu .. si daca nu se mai produce .. care-i problema? asta e viata..trebuie sa progreseze..
sebaaa is offline  
Old 05-05-08, 21:01   #10
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

Sincer cu greu am reusit sa inteleg ce vrei tu sa spui in cele 2 topicuri dar ideea e k pana la urma esti fan NFS Most Wanted si iti place M3. Ai condus vreodata masina si mai ales cu tractiune spate nu neaparat de 300cp cum are un M3. Iar pe tine te intereseaza consumul dak tot zici k spargi banca si ai bani nu ar trebuii sa te intereseze consumul eventual cosumabilele la un M3. Ai 17 ani jumate un sfat sincer pentru tine daca intradevar ai bani cumpara cu Golf 5 GT 140cp nou are garantie te doare in cot e destul de tare masina pentru inceput nu esti pilot. Nu te supara pe mine dar pe strada nu mai esti in joc acolo accidentul se plateste cu viata uneroi si nu neaparat doar a ta ci si a celor din jur. Gandeste-te bine inainte
criss_cars is offline  
Old 05-05-08, 22:47   #11
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

nu se mai fabrica pt ca au scos urmatoarele variante....nu e si logic..nu la toti producatoriii avem masini de peste 10 ani in prod( gen:206,astrag)....in fine....trebuie sa te mai documentezi ca sincer e aiurea...nu se mai fabrica auzi tu....zici ca aia au scos un model si gata.s-au oprit.nu te supara dar chiar ma faci sa rad

Last edited by extasy_cristU; 05-05-08 at 22:50.
extasy_cristU is offline  
Old 05-05-08, 23:17   #12
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

Quote:
Originally Posted by extasy_cristU View Post
nu se mai fabrica pt ca au scos urmatoarele variante....nu e si logic..nu la toti producatoriii avem masini de peste 10 ani in prod( gen:206,astrag)....in fine....trebuie sa te mai documentezi ca sincer e aiurea...nu se mai fabrica auzi tu....zici ca aia au scos un model si gata.s-au oprit.nu te supara dar chiar ma faci sa rad
Opriti-va ma. Eclipse a beneficiat de un model complet nou prin 2004, si de inca unul in 2008. NU se mai fabrica. end of story.
ionut_cluj is offline  
Old 05-05-08, 23:39   #13
*-_Speed_-*
VW Driver

Stage 5
 
*-_Speed_-*'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,194
Member of:
[VW]
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

Quote:
Originally Posted by Addicted to N2O View Post
prima oara am crezut ca pot gasii un eclipse din 99 gsx, dar am vazut ca sunt doar sh, si sh eclipse nu doream, iar bmw m3 ori 318i, 320d, care se cam aseamana la aspect, fiind niste mici diferente de aspect, si de capacitati mai mici sau mari, nu stiu...m-am profilat la un bmw, cea ce pot lasa sa-mi iau un sh, pt ca nu prea mai gasesti noi m3 sau alte modele care se aseamana.
Ai mai intrat si tu de curand pe un site original de bmw? nu mai fabrica decat modelele noi recente...m-am uitat eu de curand, iar modelele alea nu mai sunt...este modelu nou de M3 etc...dar modelu de M3 ca din jocu NFS Most Wanted de ex, nu se mai fabrica....trageti si voi concluzii..vrei nu vrei, daca iti place o iei sh si bagi niste bani frumusei in ea...
eu nu doream decat niste informatii, si voi ma luati ca sa am bani inainte...nu ar strica niste mici informatii de indrumare nu credeti? chiar daca am 17 jumate, nu sunt visator...pot face banii...de curand am fost intr-un parc auto, si bmw-urile alea la sh, variaza intre 8000 euro si cel mult 20000euro, imi pot permite una intre aceasta suma, si pot spune ca erau chiar intr-o stare buna...
Daca vreti sa am ajutati cu informatii, cat consuma la 100/km, si alte informatii de baza, bine de stiut, etc...bine, daca nu...nu mai postati mai bine(fara suparare),ms.
Baiatule fara suparare da cred ca tu ai pitici pe creier, tu ai inteles ceva din ce ai scris tu sus..???.'Ai mai intrat si tu de curand pe un site original de bmw?', 'iau sh si bag niste bani in ea la reconditionare si asta e...' vad ca esti un mare cunoscator si chiar te admir pt asta i-ai dat capatul la Need For Speed Most Wanted ???. Eu zic ca tu visezi cu ochii deschisi si faci bine ca esti inca tanar .Daca tot castigi atatia banii de ce nu stai sa strangi bani sa iti iei un M3 nou, numa buna pentru un incepator???.

Last edited by *-_Speed_-*; 05-05-08 at 23:43.
*-_Speed_-* is offline  
Old 06-05-08, 01:48   #14
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

mi-a placut tare mult aia cu 318, 319, 320 sau m3 .. deci omu' stie cu ce se incurca .. ori m3 putere / performanta .. ori deloc 318, 319 ( model special pt el ) 320 ... ce penibil ... recunosc si eu eram gasca .. da' nici ca el
Bmwaldo is offline  
Old 06-05-08, 10:08   #15
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: mitsubishi eclipse 1999 gsx

Quote:
Originally Posted by Addicted to N2O View Post
Sal,sunt nou pe forum...si am si eu o intrebare pt priceputii de pe aici .
As dorii sa stiu si eu informatii generale legate de modelu mitsubishi eclipse din 1999,gsx.
Preturi pt cele noi,nu second hand,capacitati,etc.
Am 17 jumate si as dorii sa0mi cumpar un eclipse din 1999 gsx intr-un viitor apropiat.
Va multumesc anticipat.
Se pare ca la cei 17 ani jumate ai tai nu esti prea copt ca sa intelegi conceptul de masina noua. Mitsubishi Eclipse din 1999 nu gasesti nici in cele mai mari fantezii erotice ale tale NOUA! Ce crezi ca face masina aia 9 ani de zile pana o cumperi tu?
Cat despre masina, in sine e extraordinara. Am avut una 2,0 144 cp si era o minunatie de masina, o adevarata placere sa o conduci. Parti proaste ar fi garda foarte foarte joasa (motiv pt care am si vandut-o) si consumul. La 160-180 km/h trece de 20 de l.
Cat despre intentia ta de a-ti lua direct M3, nu pot decat sa transmit condoleante familiei tale. N-o spun cu rautate, dar vad cat de tanar esti, si se pare ca te-ai si plictisit de viata intre timp. Tot ce-mi doresc e sa nu iei cu tine vreun baiat serios care a dat aia 2-3000 de euro munciti cu sudoarea lui pe Golful ala care-l iei in plin, cu cei 400 de cai gen NFS pe care o sa-i ai.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -