Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-08, 17:21   #1
sabb

Stage 2
 
sabb's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 37
Talking Fiat Punto

salut! nu ma pricep eu f bine la masini si de aceea as vrea sa va intreb pe voi mai bine despre achizitia unei masini SH, cu cat mai ieftina, cu atat mai bine
ma gandeam la un fiat stilo fab 2001-2002, la dotari nu am preferinte k la banii de max 4500 eur cu tot cu inmatriculare nu cred k o sa fie prea "dotata"
asa k as cam vrea si eu sa stiu mai multe despre fiat punto-4 usi-, daca e bun in oras in general si daca are consum mic, si daca apar probleme des, ceea ce nu prea as dorii in urmatorii cativa ani ))
astept sfaturi si sugestii de la detinatorii de punto, sau cei care cunosc
ps:daca aveti alte optiuni de masini in 4500 cu tot cu taxa nu ma supar
sabb is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 23:49   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Fiat Punto

Punto e o alegere buna, mai ales daca are Servo-City se descurca de minune in oras. E o masina tare fiabila, rezistenta, dar trebuie sa ai si tu putina grija de ea. Din cate am inteles are unele probleme la capitolul electrica. Nu-s grave dar pot deveni sacaietoare.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 01:07   #3
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Fiat Punto

bani care dispui tu sunt ideiali pt un punto destul de bun poate si cu km putini orienteazate spre un punto 1.2 6 trepte sunt ideale si au un consum destul de decent pt romania
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 11:06   #4
ajaccio

Stage 3
 
ajaccio's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 116
Default Re: Fiat Punto

Alea in 6 trepte sunt variantele sporting care au 4aibag-uri,volan sport,etc etc si in general sunt mult mai scumpe decat 4500euro.La banii astia vei gasi cele cu motor de 60cp in 5 trepte.Stilo la 4500 inmatriculat nu vei gasi niciodata doar daca iei vreo una tamponata si o faci tu
ajaccio is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 19:34   #5
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Fiat Punto

Stilo la 4500 inmatriculat sunt basme, daca gasesti asa ceva nici nu te uita la ea.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 20:00   #6
sabb

Stage 2
 
sabb's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 37
Default Re: Fiat Punto

doamneee cand am scris acolo "ma gandeam la un fiat stilo [...]" am gresit!!! subiectul este fiat punto ) ...stilo stiu k nu as putea gasi la banii astia
deci in continuare ramane k subiect fiat punto... scuze pt "stilo" ala )
sabb is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 21:49   #7
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Fiat Punto

vrei sa-ti cumperi? cred ca iti pot scoate in 4500.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 00:38   #8
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Fiat Punto

Quote:
Originally Posted by ajaccio View Post
Alea in 6 trepte sunt variantele sporting care au 4aibag-uri,volan sport,etc etc si in general sunt mult mai scumpe decat 4500euro.La banii astia vei gasi cele cu motor de 60cp in 5 trepte.Stilo la 4500 inmatriculat nu vei gasi niciodata doar daca iei vreo una tamponata si o faci tu
esti sigur ca nu gaseste un model poate mai vechi decat unu mai nou dar cu aceleasi calitati ,poate gasi un fiat punto din 97-00 care sunt intr o stare poate chiar buna ......
daca cauti vei gasi
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 00:49   #9
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Fiat Punto

eu am cautat 2 min si am si gasit !!!!!!!
http://www2.***********/html/6/0/0/5/876005.php
si este la autovit unde acolo preturile sunt destul de piperate
FIGHET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -