Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-08, 11:48   #1
nookie

Stage 3
 
nookie's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 86
Default pareri www.autohus.de

Salutare tuturor,

intentionez sa cumpar o masina din germania de pe site-ul www.autohus.de si as vre sa stiu, de la cunoscatori, eventual de la cumparatori, ce parere au despre aceasta firma. Sunt seriosi, au masinile ok, km sunt verificabili, etc.

Am vazut ca la unele masini apare scris ~doar pt export/professional~ , in cazul asta, se mai pot cumpara masini de catre persoane fizice?

Astept raspunsuri si sfaturi, va multumesc
nookie is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 13:30   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: pareri www.autohus.de

daca nu ma insel, autohus e cel mai mare dealer de masini 2nd din germania. Eu am mai luat de la ei si ce pot spune e ca sunt un fel de AAA. Adica poti lua o masina ok la pret bun, sau poti sa iei o cazatura cu km dati inapoi si alea.
"doar pt export/professional" nu poti cumpara ca pers. fizica.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 13:49   #3
nookie

Stage 3
 
nookie's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 86
Default Re: pareri www.autohus.de

merci de raspuns, ionut, ideea este ca am vazut ca multe masini de la ei din parc au carte de service, si tot tacamul, pot sa ma bazez pe asa ceva?
nookie is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 13:56   #4
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: pareri www.autohus.de

in general da...dar sa intrebi de cartea service, sa-ti dau un exemplu: daca e Audi, sa intrebi daca are vollsheckheft bei Audi (revizii doar la Audi). Asta merge la orice marca, pentru ca alea nu se pot falsifica...km sunt reali, datele le poti afla de la un service Audi, din baza de date.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -