Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-08, 23:54   #1
born2burn

Stock
 
born2burn's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 7
Question Logan?

Salutare tuturor!
A sosit momentul sa imi cumpar si eu o masina. Am strans bani cum am putut, si dupa ce am analizat situatia ma invart undeva la banii pt un logan. (tin neaparat ca masina sa fie noua). Acu, eu am o anumita retzinere inlegatura cu achizitonarea acestei masini, este fondata retzinerea? Ce alte variante mai am la banii astia?(daca mai am). 1.6 16v e bun de ceva?(o oferta buna pt 105cp?)
-o skoda,un fiat ... ce alte posibilitati mai exista?
born2burn is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 04:13   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Logan?

nu stiu cat costa loganul de 1,6 16v.... ca alternative in jurul a 10.000 (sa zicem) ai avea Grande Punto, Fabia, Polo, Hyundai Accent, Kia Ce'ed...dar eu unul as merge pe Grande Punto
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 12:43   #3
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Logan?

Kia Ceed ai 7 ani garntie merge foarte bine (pe Ceed am facut eu scoala) si arata prea bine in banii astia interiorul este si el destul de frumos. MErita banii
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 12:49   #4
born2burn

Stock
 
born2burn's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 7
Default Re: Logan?

aha ...ms pt sfaturi.dar intrebarea mea este..masinile astea care mi le-ati dat ca variante ..incep de la 10 000e+ iar loganu cu 10 000 il iau cam cu tot ce se poate pune pe el? tot nu se compara?
born2burn is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 13:06   #5
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Logan?

mai e Seat Ibiza...

Sukuzi Swift
peter is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 14:38   #6
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Logan?

da, am uitat de Suzuki Swift...poate cea mai buna masina pana in 10.000 de euro. Grande Punto iti gasesti si sub 10.000.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 01:05   #7
born2burn

Stock
 
born2burn's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 7
Default Re: Logan?

Despre Chevrolet Aveo ce stiti/puteti sa imi spuneti?
In primu rand a ajuns mai ieftin ca loganu !!
P.S. M-am uitat la dacia pe site si am vazut o majorare de aproape 1500euro pe care au aplicat-o astia la pretzurile loganului. nu am idee dc => cel mai ieftin e 8.5k e.
born2burn is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 01:39   #8
sandrin

Stage 5
 
sandrin's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,303
Member of:
[SEAT]
Default Re: Logan?

Quote:
Originally Posted by born2burn View Post
Despre Chevrolet Aveo ce stiti/puteti sa imi spuneti?
In primu rand a ajuns mai ieftin ca loganu !!
P.S. M-am uitat la dacia pe site si am vazut o majorare de aproape 1500euro pe care au aplicat-o astia la pretzurile loganului. nu am idee dc => cel mai ieftin e 8.5k e.
aveo are un pret / calitate incomparabil cu loganul, design atat interior cat si exterior, despre logan incomode comenzile (si aici ma refer la inchidere, geamurile electrice fata, spate cat si bricheta, ) La varianta Platinum de putin peste 11k are ambreiaj hidraulic, climatronic, comenzi volan, piele volan si schimbator, bancheta spate rabatabila. Are ceva din astea loganul? Nu te lua dupa ce spun altii in legatura cu crash test, la cele 1490 de kg sta bine pe sosea si are o tinuta f.buna de drum. Mult succes !!!
__________________

Old : Cordoba 6l Cupra look
New project soon

Last edited by sandrin; 31-03-08 at 01:41.
sandrin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -