Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-08, 19:07   #1
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Se merita Hyundai TUCSON?

As vrea sa`mi iau un hyundai tucson nou ... dak imi poate spune cineva pareri pro si contra acestei masini sau vreoun proprietar multumit/nemultumit care ma poate ajuta ca sa nu`mi para rau dupa achizitie
__________________

Tel: 0740.288.511 - 0232.212.703 YM: juntos.auto
www.JUNTOS.RO
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 19:29   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

Nu stiu, eventual sa ne zici un pret, dar la banii de Tucson nou iti iei Santa Fe din 2004-2005
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 19:35   #3
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

uitati aici ... http://www.hyundai-motor.ro/showroom/?id=88
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 10:45   #4
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

model imbatranit atat tehnic cat si la capitolul design(urmeaza un nou model) ,plastice dure la interior ,spatiu limitat in portbagaj ,intervale de revizii 10 mii km(si la logan sunt la 15 mii)
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 11:50   #5
Lightweight

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 14
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

Tatal meu detine un tucson, pe care l-am condus si eu de cateva ori.
Pot spune ca interiorul este excelent, cel pe model bej; aici depinde mult de gusturi, dar nu cred ca este doar parerea mea. Designul exterior nu este chiar grozav, dar desi este un model aparut de ceva timp, eu zic ca isi merita banii.
Lightweight is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 22:55   #6
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

Quote:
Originally Posted by Lightweight View Post
Tatal meu detine un tucson, pe care l-am condus si eu de cateva ori.
Pot spune ca interiorul este excelent, cel pe model bej; aici depinde mult de gusturi, dar nu cred ca este doar parerea mea. Designul exterior nu este chiar grozav, dar desi este un model aparut de ceva timp, eu zic ca isi merita banii.
comparativ cu ce este excelent ?
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 23:02   #7
Lightweight

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 14
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

Comparativ cu toate masinile in jurul sumei de 20.000 euro. Materialul de pe bord nu este din cauciucuri reciclate cum se foloseste mai nou, pe majoritatea masinilor sub 30.000 euro.
Lightweight is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 23:30   #8
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

si e rau sa folosesti materiale reciclate intr-o masina?
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 10:40   #9
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

Quote:
Originally Posted by Lightweight View Post
Comparativ cu toate masinile in jurul sumei de 20.000 euro. Materialul de pe bord nu este din cauciucuri reciclate cum se foloseste mai nou, pe majoritatea masinilor sub 30.000 euro.
asteptam exemple de masini cu plastic la fel de dur si cu aspect la fel de ieftin ...
Mitsubishi Outlander,Nissan Qashqai si X-Trail,Toyota Rav 4 astea sunt masini din aceeasi clasa care sunt comparabile ca pret si sunt mult peste hyundai

ps - plastic reciclat si metal reciclat se gasesc pe orice masina fie ca este vorba despre logan sau un s class
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 11:24   #10
Lightweight

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 14
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

Mitsubishi Outlander are un interior cu mult mai urat, bordul este cam acelasi de pe noul lancer, de care se plange toata lumea.
Am mai fost cu VW Touareg, nici acela nu m-a impresionat cu nimic. Mai am si alte exemple dar n-are rost sa le scriu aici pe toate, ca pana la urma tine de gusturi.

Din ce caut eu, un hatchback @17000 coco, singuru' interior care mi-a placut cu adevarat a fost cel de pe hyundai i30, restu' au fost modeste, ca sa zic asa...

Posibil sa ai dreptate. "Prezervativele" astea reciclate strica aspectu' interiorului, te "zgarie" pe creier de cate ori atingi bordu.
Lightweight is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 11:47   #11
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

eu zic .... daca vrei un SUV nu ai ce lua inafara de Tucson in bugetul asta....am mers cu unul 2.0 d 4x4 si mi s-a parut ok pt banii ei
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 17:07   #12
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

Am un prieten cu 2.0 crdi 4x4 pe care l-am si condus de cateva ori si mi s-a parut ca la banii astia se merita ; cel putin in oras se comporta foarte bine , cu un consum de cca. 8%.Si interiorul mi se pare reusit , acesta fiind cu piele gri , portbagajul este suficient de incapator, iar la spatiul interior este ok atat in fata cat si in spate.
__________________
mike20 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 17:38   #13
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

vezi k rav4 este 30 000.o face parte din acelasi segment cu tucsonul dar este mult peste si calitativ si la pret
tzatzichi is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 20:52   #14
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

Rav4 pleaca de la 24.700 pret cu toate taxele
intradevar tucsonul este cel mai ieftin dar vine cu cel mai prost program de intretinere (1000 km revizie ,5000 km revizie si dupa aia din 10 in 10 mii revizii) cand majoritatea au 20.000 km intervalul sau chiar 30.000 km (Qashqai)
are cel mai slab design interior si exterior si dotarile chiar si la full (care costa 27600 euro)nu includ bluetoth ptr telefon,navigatie,xenon,magazie de cd-uri,cutie automata,servodirectia asistata,pilot automat.
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 21:15   #15
u2

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2
Default Re: Se merita Hyundai TUCSON?

se merita atat timp cat n-ai bani de altceva. dacai insa ai banii, cauta in alta parte, peste 1 an iti vei fi dorit sa o faci.

ca sa intelegi mai bine, avem H tucson (cateva) la firma, si lumea e in general multumita de ele; insa n-ar da banii sa isi ia Tucson pentru ei.

Merg binisor, nu-s foarte comode si nici foarte sigure dar nici nu poti astepta minuni la pretul asta.

In plus, daca-ti place aspectul de cocostarc si nu te deranjeaza portbagajul liliputan, iti place sa te dai prin oras fiind la inaltime (!) si senzata de siguranta cu care te minte, ia-ti-l fratioare numa nu fa raliu sau off-road.

E o masina corecta pentru pretul ei.

Bafta!
u2 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -