Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 19-03-08, 19:56   #1
vlady_20

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 9
Smile passt vs.skoda octavia{din anul 1998}

salutare la toata lumea. vreau sa imi aduc de afara o masina cam la 5 mii de euro si m-am gandit la un passat sau la o skoda,ambele cu ceva km peste suta de mii ..asa k va rog sa-mi spuneti care e mai rentabila,mai eficienta,mai usor de intretinut dintre cele doua..ms anticipat...Respect.
vlady_20 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 17:36   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: passt vs.skoda octavia{din anul 1998}

Skoda cu siguranta, dar Passatul mi se pare o idee mai inalta calitativ.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 17:51   #3
BAMBAKE

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 251
Default Re: passt vs.skoda octavia{din anul 1998}

dif este doar la exterior si f mica la interior, acum depinde de tine ce vrei!?
un passat mai vw, sau o skoda mai passat, pt ca amndoua au aceeasi motorizare si aceelasi tata!

oricum la 5000 yepuroi iti poti lua cu totul altceva si mult mai bun
__________________
cuplul castiga curse, iar caii putere vand masini
BAMBAKE is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 13:13   #4
vlady_20

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 9
Default Re: passt vs.skoda octavia{din anul 1998}

ok bambake..am inteles ...dar u ce imi recomanzi la 5 mii de euro...poate eu nu am deschis bine ochii si nu m-am gandit si la alte modele...astept raspuns..ms anticipat.
vlady_20 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 09:19   #5
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: passt vs.skoda octavia{din anul 1998}

Nu a specificat ce skoda, poate nu este o superb ca sa fie "mai mult passat". Cred ca la octavia s-a referit, care e mai mult golf4. As alege octavia, fiind cu o clasa mai jos..e si mai ieftin de intretinut la nu o asa mare diferenta de confort/spatiu/samd

PS: ups, acum am recitit titlul. Raman la octavia
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 19:10   #6
trackopen
VW Driver

Stage 3
 
trackopen's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 94
Member of:
[VW]
[DACIA]
Default Re: passt vs.skoda octavia{din anul 1998}

ti-as recomanda passat... are un prieten din `98 si are 380 000 km rulati ....si ink merge fara repros ...are motor 1.6 benzina .... eu am passat din `01 1,9TDI si am 167 000 si sunt multumit de el nu am avut probleme ....toate inspectiile facute la timp desigur
__________________
Chestia haioasa la aceasta fraza este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit .
trackopen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -