Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-08, 16:25   #1
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Un sfat va rog...

In curand o sa-mi iau permisu si vreau sa-mi achizitionez o masina....am la dispozitie cam 3000-3500euro....as vrea o masina care sa fie cat de cat frumoasa dar sa nu fie mai veche de 90 ca nu prea am incredere in alea vechi...as vrea sa fie inmatriculata in romania sau daca nu ceva inmatriculat in strainatate dar daca o sa platesc taxa sa ma incadrez in acei 3000-3500 euro si daca se poate ceva la care sa nu fie f scumpa intretinerea(adik sa se strice si sa o las in service si astept sa strang bani sa o pot repara)....si as mai avea ink o intrebare ce este mai bun diesel sau benzina ca tot se discuta treaba asta(sincer eu as prefera benzina deoarece sunetul e mai placut dar multi zic ca o sa fac o gresala daca o sa imi iau pe benzina)

nu vreau masini gen matiz tico sau dacia(solentza,supernova,nova,berlina)


ms celor care imi rasp
__________________
"APLICAM TOTI LEGEA JUNGLEI DESI STAM INTRE BETOANE..."
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 18:21   #2
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: Un sfat va rog...

poate poate or sa ma injure nishte forumisti de pe aici dar e30 sau e36 bmw masini fiabile frumoase s-ar putea sa manace niste bani dar pentru un fan nu strica.logan dai avansu abnii aceia si continui cu plata lunar casco 12 mil pe luna revizii numai de 200 ron la benzinare dar sunt si atatea alte variante gasesti opel astra f.chiar si g dar alergate.
golf 2-3 megane modelul mai vechi dar iarasi alergate.trebuie sa te gandesti daca faci peste 15 000 km anual atunci se merita diesel altfel nu.multa bafta
__________________
singura diferenta dintre diesel si benzina astazi este pretul de achizitie
extasy_cristU is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 18:34   #3
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: Un sfat va rog...

ms pt ajutor dar eu nu vreau leasing...iti dai seama casco+rata lunara+benzina+consumabile+facultatea la 18 ani nu-mi permit asa ceva...imi trebuie ceva asa frumos dar sa nu mai am in fiecare luna de dat bani
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 20:51   #4
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: Un sfat va rog...

astra f, golf 3 >>>diesel pt ca stiu cum e sa vrei sa pleci undeva si sa nu te intereseze consumu..asta e dieselu..gasesti golf 3 90 ponei ajung.piese garla ieftine si la dezmembrari,la fel pt astra f dar trebuie sa cauti bine.multa bafta
extasy_cristU is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 21:38   #5
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: Un sfat va rog...

astra f nu imi pace deloc....golf 3 park mi-ar placea....mai ales daca o sa-l si modific un pic....da golf 3 gasesc in 3000euro inamtriculat?
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 21:47   #6
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: Un sfat va rog...

da.nu pot sa iti arat anunturi ca as face reclama dar gasesti bestauto autovit cauta
extasy_cristU is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 22:10   #7
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: Un sfat va rog...

oare un peugeot 206 nu gasesc?ca as mai fi dispus de ink 1000 daca e vb de peugeot sau ceva asemanator dar sa fie frumos(4000euro)....pe anunturile alea ce ai zis tu m-am uitat dar majoritatea la 3000 sunt de dincolo....alea inmatriuculate sunt cam naspa
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 09:18   #8
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: Un sfat va rog...

uita-te tot pe acolo ca eu am gasit.incearca sa iti iei ceva diesel pentru ca ai sa vezi: consumu mic al unui diesel te va tine mai rar pe la pompe deci bani economisitimulta bafta cauta.daca nu si un benzinar isi face treaba pe 206
extasy_cristU is offline   Reply With Quote
Old 16-03-08, 09:49   #9
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Un sfat va rog...

dacia supernova
opel astra f diesel
renault 19 diesel
ford fiesta diesel sau benzina
etc
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 10:30   #10
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Un sfat va rog...

Renault Twingo
Fiat Seicento
Ford Fiesta
Citroen Saxo
Peugeot 106
Ford Ka
ANM is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 13:42   #11
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Un sfat va rog...

Saxo! super-masinuta!
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 21:17   #12
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Un sfat va rog...

uite eu de exemplu n-am avut ocazia sa conduc saxo....si mi se pare o masina km najpa....k si ford fiesta model 2001...mi se pare ceva vechi....dar gusturile nu se discuta si am auzit k sunt fff tari la capitolul fiabilitate!
ANM is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 21:35   #13
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: Un sfat va rog...

eu sunt mare...nu imi plk masinile mici...imi trebuie una destul de spatioasa....nu ma refer la masini gen escalade sa-mi fk,casa din ea)...dar o masina in gen la opel vectra m-am gandit ce zice-ti??am gasit ceva anunturi in jur de 3000-3500euro an 92-93 cam asa inmatriculata romania...ce zice-ti sar merita?
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 00:46   #14
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Un sfat va rog...

pacat k esti din cluj...lasa-mi id-ul tau si-ti trimit poze cu o vectra din 92 putin aranjata, ok?
ANM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -