Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 20-01-08, 13:17   #1
gamitech

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 3
Default ford focus vs golf 4

salutare tuturor, am 21 de ani si acum am posibilitatea sa imi trag o masinutza.
Ideea e ca tot sunt cu tata in dilema cu ce sa aleg, el zice ford focus eu zic golf 4.

Am mai citit un thread despre ford focus vs vw golf si mi-am cam dat seama ceea ce banuiam deja ca golf > ford.

Pentru mine exista masinile germane si restu`

As vrea daca puteti sa imi spuneti si voi acum care din masini e mai greu de intretinut ca si pret, piese, etc, si as vrea sa mai stiu cate o chestie despre consum. Eu in general am o impresie mai buna despre golf 4, dar vreau sa aud si alte chestii pe care sunt sigur ca nu le stiu.
gamitech is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 14:26   #2
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: ford focus vs golf 4

Pentru mine exista masinile germane si restu
ai grija ca sa nu`ti sara altii in cap cu afirmatia asta. uitete la renault rs vs golf gti sa vezi acolo debandada dreaq si nu vreau sa se mute aici. ce variante de motorizari doresti? si asta e un detaliu important.
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 18:07   #3
gamitech

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 3
Default Re: ford focus vs golf 4

pai nu vreau sa creez nici un haos pe aici, asta e parerea mea. Eu vreau sa imi iau masina nu sa scriu filosofie despre ele.
vreau sa fie diesel, si un motor care sa nu consume mult, asta la fiecare e valabil logic.
gamitech is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 18:46   #4
Sp33d_evil

Stage 3
 
Sp33d_evil's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 78
Default Re: ford focus vs golf 4

dupa mn asa, daca mi-as lua focus (daca vb despre cel nou) e frumos imi place cum arata... mai ales pe portocaliu e frumos... dar as alege cu siguranta Golf 4

si eu sunt intr-o dilema.... nu stiu ce masina sa-mi iau sfatul meu ar fi g4... parerea mea...
__________________
Vreau doua DACII tunate sa-mi fac de cap seara cand ies,
Una pe post de BMW alta pe post de MERCEDES
Sp33d_evil is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 20:19   #5
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: ford focus vs golf 4

golf 4 ..... alegel!!!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 12:53   #6
gamitech

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 3
Default Re: ford focus vs golf 4

nu stiti asa cam cat ar duce un consum la un golf 4 si la un focus din 2004 sa zic
un consum mixt ma intereseaza :-/
gamitech is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -