Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-07, 17:00   #1
bubucu

Stock
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1
Default cumparare auto inscris in strainatate

Salut,

Sunt cetatean roman cu rezidenta spaniola si as dori sa cumpar un autoturism din Bucuresti cu numere de Spania si sa nu-l inscriu in Romania ... sa ramana cu numerele straine.
Care este procedura cu actele, deoarece este posibil peste ceva timp sa ma intorc in Spania, ...... mai pot eu sa-l vand acolo daca actele au fost facute in Romania sau ce acte se fac aici?
As dori sa ma indrume cei care stiu mai bine practic care sunt procedurile, deoarece n-as vrea sa am probleme dupa (mai bine n-o mai iau).

Multumesc si sper ca m-am facut inteles.
bubucu is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 08:36   #2
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: cumparare auto inscris in strainatate

Bineinteles ca o poti revinde in spania iar pretul actelor il plateste cumparatorul . Exista destui spanioli care cumpara masini in germania . Intrebarea este daca se merita

___________________
Vand Peugeot 206, inmatriculabil, diesel, an constructie 2000, 90 CP, AC, culoare neagra, 77.000 km, 4 usi, stare impecabila, euro 3. Masina se afla in Cluj si e adusa recent din Germania. Pret: 5999 euro. Contact : mobiles_de@yahoo.com sau pe messenger mobiles_de
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 09:42   #3
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: cumparare auto inscris in strainatate

la ce preturi au masinile in Spania, merita...
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -