Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 20-01-08, 02:33   #16
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

Seful meu a luat legatura. O sa-l intreb luni ce si cum.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 20:16   #17
DaniG

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 182
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

ok, cand ai un raspuns sa ma anunti si pe mine te rog
DaniG is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 13:58   #18
Lucian_benz

Stage 4
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 194
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
vezi sa nu fie teapa .. si totusi masina din 2001 19 mii de km mi se pare de domeniul sf-ului
19.000 Euro nu km.

Am fost la ei,vand si la persoana fizica daca le mai platesti in plus TVA-ul,insa din ca am vazut eu acolo,fiecare masina are cate o hiba care nu e fotografiata.Aveau numai 7 masini pe platz acolo.
Exemplu:la un Audi A6 din 2005 avea bara fata crapata de la un capat la altu,nu sparta rau,dar crapata.
La un Ford Focus avea usa din dreapta alta nuanta.Masina a fost lovita si facuta.
Daca ii intrebi pe ei o sa-ti raspunda ca ei nu au lovit masina iar de ceea ce a facut fostul proprietar nu sunt responsabili.

Eu oricum am gasit alta in Germ. numai ca mai tre' sa adun ceva bani.
Lucian_benz is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 10:11   #19
nookie

Stage 3
 
nookie's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 86
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

Pana la urma poate sa ne spuna cineva concret despre aceasta firma?


Ionut_cluj, ziceai ca o sa ii vizitezi. Ai fost, cum a fost intalnirea cu ei, sunt seriosi, au masinile ok? Se poate cumpara si pe pf? Daca da, mai trebuie platit 19% TVA-ul?

Astept raspunsuri, de la oricine are ceva informatii despre acest dealer
nookie is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 11:04   #20
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

ohooo, am luat vreo 20 de masini de la ei de-atunci. Sunt foarte seriosi, mai nou vand si pe pf, evident la pret brutto (deci daca iei pe pf platesti si tva)
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 14:04   #21
niku

Stage 5
 
niku's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 310
Member of:
[Opel]
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

ce se mai aude cu ei?vreau sa ajung si eu luna asta acolo sa vad ce gasesc.
PS:imi puteti da si alte ponturi unde se gasesc preturi bune?
__________________
niku is offline   Reply With Quote
Old 09-09-08, 01:24   #22
Im2good4U

Stage 3
 
Im2good4U's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 137
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

masinile luate de acolo au fost ok?
m`ar bate si pe mine gandul.. la ce preturi au..
Im2good4U is offline   Reply With Quote
Old 09-09-08, 08:42   #23
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

Aveti grija, majoritatea masinilor sunt afisate la pret netto, fara TVA!!!
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 09-09-08, 09:10   #24
niku

Stage 5
 
niku's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 310
Member of:
[Opel]
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

am luat eu de acolo,masinile sunt ok.mai gasesti si atinse dar se negociaza la pret,seful de acolo(RUDI) este de treaba.ajung si eu saptamana viitoare acolo
niku is offline   Reply With Quote
Old 09-09-08, 23:14   #25
Im2good4U

Stage 3
 
Im2good4U's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 137
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

OK.. dar daca o iau pe firma.. banuiesc ca ala e pretul.. ca TVA`ul il recuperez..
dar ma intereseaza daca masinile lor sunt ok.. si unde ii gasesc mai exact!am gasit pe google ceva.. dar puteti pune si voi un site ceva,o adresa,va rog?!
va multumesc!
Im2good4U is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 20:32   #26
George_Florian

Stock
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

Adresa de Internet este: http://onlinecars.at
George_Florian is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 21:50   #27
Im2good4U

Stage 3
 
Im2good4U's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 137
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

multumesc!
Im2good4U is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 17:01   #28
daybgd4
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 0
Exclamation Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

VAND ORICE TIP DE MASINA incepand de la Dacie pana la Jeepuri(X1,X3,X5,X6).ETC..cu acte in regula..inmatriculate/ neinmatriculate..etc..pentru mai multe detalii add la adresa de mess bb0ogdan@yahoo.com sau la nr. de telefon !!!! 0754938060 !!!!
daybgd4 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -