Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 16-12-07, 16:16   #1
Lucian_benz

Stage 4
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 194
Default A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT)???

Am si eu o intrebare:
A cumparat careva vreo masina de la Online Cars Vertriebs Gmbh din Unterpramsstatten Austria?
Am Gasit acolo un S-Klasse din 2001 cu "relativ" putini km la 19.000 + TVA.
Incerc sa dau de ei de 2 sapt,si nu raspunde nimeni.
Orice sfat e binevenit.
Multumesc.
Lucian_benz is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 08:09   #2
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

iti dai seama ce firma serioasa sunt daca incerci sa dai de ei si nu raspunde nimeni. :P
Detman is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 08:12   #3
Lucian_benz

Stage 4
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 194
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

La preturile la care au masinile,nici nu ma mira ca sunt ocupati.
Partea interesanta e ca trebuie sa suni sa iti faci programare la drivetest.
Daca ar fi teapa nu te-ar programa la drivetest.
Lucian_benz is offline   Reply With Quote
Old 22-12-07, 14:38   #4
DaniG

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 182
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

lucian ai reusit sa iei legatura ?am gasit si eu multe masini la ei dar nu raspund la tel
DaniG is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 19:02   #5
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

O firma serioasa are permanent un angajat la birou sa raspunda la telefon sau mailuri.
  Reply With Quote
Old 28-12-07, 06:38   #6
Lucian_benz

Stage 4
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 194
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

I-am sunat de cel putin 50 de ori in ultimele 2 sapt.
Nici un raspuns.Le-am trimis si vreo 10 faxuri,tot nimic.
Dar oricum eu merg in 8 spre Germania,si voi incerca sa trec pe acolo.
Lucian_benz is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 20:08   #7
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

de asta ne minunam si noi intr-o dimineata. Daca e pe bune, cred ca e dealer-ul cu cele mai bune preturi la ora actuala. Am pus ochii pe un Espace de 2,2. Mai era unul, ProCars Vancle...da si aia raspundeau din an in pasti. rin 10 ianuarie merg pe la ei
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 21:17   #8
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

De turci,kurzi,iranieni,albanezi,asiatici(de fapt afgani ismaili) si tot felul de araboi&musulmani sa va feriti ca de dracu!
  Reply With Quote
Old 17-01-08, 23:02   #9
DaniG

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 182
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

lucian ai rezolvat ceva??eu sincer nust ce sa zic de firma asta , preturi au chiar foarte bune dar nust de ce nu raspund la telefoane?????? poate reusesti tu sa vorbesti cu ei si ne zici si noua
DaniG is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 03:29   #10
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

Am reusit sa intram in legatura cu ei. Din cate mi s-au spus si mie, nu vand decat la handleri. Saptamana viitoare ma duc incolo cu ceva baieti, ca luam mai multe de la ei.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 09:38   #11
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

vezi sa nu fie teapa .. si totusi masina din 2001 19 mii de km mi se pare de domeniul sf-ului
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 11:17   #12
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

Cred ca Lucian se referea la faptul ca masina costa 19000 de euro, nu are 19000 de km. Dar daca intr-adevar spune cineva ca are 19000 inseamna ca e teapa 95%, pt ca cine isi ia S-classe nu merge pana la piata si inapoi cu el.
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 15:16   #13
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

deci de S 500 ala ne minunam toti? ce chestie... Nu stiu, om trai si-om vedea.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 19:03   #14
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

Romanii sunt cei mai mari afaceristi.)
  Reply With Quote
Old 20-01-08, 00:21   #15
DaniG

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 182
Default Re: A cumparat cineva masina de la Onlinecars Vertriebs GMBH din Unterpramsstatten(AT

ionut , imi dai si mie un nr de tel de-al lor pe pm ? sau cum a-ti luat legatura cu ei
DaniG is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -