Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 21-11-07, 15:30   #1
CSU SIBIU

Stage 2
 
CSU SIBIU's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 66
Default Consiliere

La scurt timp dupa ce mi`am luat carnetu,am primit pe mana masina mamei mele : Seat Cordoba 1.9 an 2004 diesel 65 cp + inchidere centralizata, clima, airbag sofer + dreapta fatza. Are 19000 si ceva de km
Intrebarea mea e: se merita sa tin masina ? am remarcat ca se accelereaza foarte greu(nu e turbo) sau se merita sa o vand ? daca as vinde`o cam cat as scoate pe ea ?
Multumesc anticipat pt raspunsuri
CSU SIBIU is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 11:26   #2
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Consiliere

pacat de masina... pacat ca are motoru ala amarat pe ea... e un 1.9d aspirat care sunt foarte economice da incredibil de puturoase... nu ma procep la pretul uneia dar nu stiu cat de usor vinzi un diesel aspirat... cauta pensionari) mie pe de o parte mi-ar fi mila s-o vand pt ca nu sunt decat 19000km, are clima etc... si are si 3 ani masina... da cand ma gandesc la motoru ala...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 17:00   #3
CSU SIBIU

Stage 2
 
CSU SIBIU's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 66
Default Re: Consiliere

Pai la aia ma gandesc si eu...e comfortabila...dar imi cam tremura posterioru in depasiri
CSU SIBIU is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 23:37   #4
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Consiliere

1.9 d nu prea este facuta pt depasiri asa ca gindestete bine ce faci!!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -