Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 19-11-07, 14:06   #1
mosgerila

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 11
Question As vrea o Nubira 2....!?

Salutare,

dupa ce am citit cam tot ce se putea pe diverse forumuri despre Nubira 2 am vazut ca cele mai competente pareri se gasesc pe aici. Astfel, problema mea este urmatoarea: am un Tico de ceva ani si am inceput sa sufar de "lipsa acuta de spatiu" asa ca m-am gandit ca nu mi-ar sta rau intr-o Nubira 2 (fabricata dupa 2002 - 2003). Am ramas impresionat de dotarile pe care le ofera si spatiu interior. Consumul mediu rezultat din parerile de pe forumuri se pare ca atinge un 10% asa ca mi-a venit ideea unei instalatii GPL.
Banii sunt si nu sunt dar sper sa gasesc o Nubira in maxim 6000 Euro.
Ma intereseaza tot ce puteti sa imi spuneti despre masina, chiar si variante in suma de mai sus.... si va multumesc anticipat!

Numai bine !
mosgerila is offline   Reply With Quote
Old 20-11-07, 17:02   #2
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: As vrea o Nubira 2....!?

la 6 mii iei o leganza full si iti mai raman si de gpl dar atentie ,pune o instalatie secventiala ,nu porcaria cea mai ieftina de pe piata pe care o au toate taxiurile
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 09:36   #3
mosgerila

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 11
Unhappy Re: As vrea o Nubira 2....

Chiar nu vrea sa ma ajute nimeni sa ma decid daca o Nubira 2 e o alegere buna la un pret de 6000 - 6500 Euro ? Ce variante pot sa mai am la banii astia cu dotarile unei Nubira 2?
mosgerila is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 10:04   #4
Cristty
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Cristty's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 823
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
Default Re: As vrea o Nubira 2....!?

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
la 6 mii iei o leganza full si iti mai raman si de gpl dar atentie ,pune o instalatie secventiala ,nu porcaria cea mai ieftina de pe piata pe care o au toate taxiurile
gaby ai si u drepatate intr-un fel dar trebe sa nu aiba 200 mii de km masina si leganza e mai greu de intretinut decat nubira.
Cristty is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 23:40   #5
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: As vrea o Nubira 2....!?

de ce nu te bagi la o astra 1.6 16 v 2002
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 23-11-07, 23:42   #6
hot_ice

Stage 2
 
hot_ice's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 59
Member of:
[Hyundai]
Default Re: As vrea o Nubira 2....!?

aceeashi dilema o am shi eu (legat de suma 6-7k) din ce recomandari am primit maj se indreapta catre opel mai exact catre astra sau golf. Acum depinde de tine ce vrei bafta in procurarea unei masini

P.S. eu shtiu 2 pers cu nubira 2 (masini de servici) si sunt incantati de ele dar exact ce ai zis si u au consumu maricel....
hot_ice is offline   Reply With Quote
Old 27-11-07, 13:39   #7
mosgerila

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 11
Post Re: As vrea o Nubira 2....!?

Dupa Golf m-am uitat si eu, dar in banii astia nu am gasit unul bun la dotari, km sau an.... De Astra si Opel in general ma cam feresc (am auzit ca apar multe probleme dupa putini km).
mosgerila is offline   Reply With Quote
Old 02-12-07, 21:45   #8
DarkSun

Stage 5
 
DarkSun's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 770
Default Re: As vrea o Nubira 2....!?

Vezi ca este Nubira 2 de 110 cai cu instalatie GPL din fabrica.Merge sooper are un prieten.Ce nu imi place e ca nu are deloc airbag-uri.
DarkSun is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 11:29   #9
SLV3
Ford Driver

Stage 4
 
SLV3's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 170
Member of:
[FORD]
Default Re: As vrea o Nubira 2....!?

Quote:
Originally Posted by mosgerila View Post
De Astra si Opel in general ma cam feresc (am auzit ca apar multe probleme dupa putini km).
Si eu am auzit ca la o Bora nou noutza i-a picat motorul cand a trecut niste linii de tren, dar...sa fie adevarat ?? Daca ar fi sa ne luam dupa ce zic unii si altii am circula pe jos.
SLV3 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 11:46   #10
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: As vrea o Nubira 2....!?

pai decat o nubira...la 6k gasesti o astra sau un focus 1.6....as merge pe opel

lol , te feresti de opel , si alegi daewoo? e bine daca faci asa
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 11:48   #11
SLV3
Ford Driver

Stage 4
 
SLV3's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 170
Member of:
[FORD]
Default Re: As vrea o Nubira 2....

Quote:
Originally Posted by mosgerila View Post
Ce variante pot sa mai am la banii astia cu dotarile unei Nubira 2?
Spune-ne ce dotari are Nubira 2?
SLV3 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 16:22   #12
Cristty
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Cristty's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 823
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
Default Re: As vrea o Nubira 2....!?

pai un cdx are cam tot ce iti doresti,Ac,4x geamuri electrice,cd-player,oglinzi electrice incalzite,cotiera fata spate, faruri elctrice, ABS, servo asistat etc. cam atat imi vine acum in minte.daca te intereseaza o nubira II ful option cu 38 mii km reali da-mi un pm.
Cristty is offline   Reply With Quote
Old 05-12-07, 22:42   #13
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: As vrea o Nubira 2....!?

Quote:
Originally Posted by cristi_21us View Post
gaby ai si u drepatate intr-un fel dar trebe sa nu aiba 200 mii de km masina si leganza e mai greu de intretinut decat nubira.
imi permit sa te contrazic. eu am nubira 2 wagon, am 210000km si motorul functioneaza impecabil. este adevarat ca am toate reviziile la timp in reprezentanta. apropo masina e de vanzare cu 6700 euro fix iar banii sunt foarte usor de justificat. masina este 90% noua din punct de vedere tehnic. inclusiv instalatia electrica este schimbata. iar consumul daca esti un om normal nu depaseste 8% mediu. daca te intereseaza da un PM sau un tel la 0721460166
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -