Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 18-11-07, 16:27   #1
Geala

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2
Default Am nevoie de o parere de profesionist

Salut

Am si eu o intrebare as dori sa-mi cumpar si eu o masina din germania si am un buget de 6000 Euro doar pt masina.
Ce masini credeti ca ar fii bune pt bucuresti ma refer la consum mai mic.
Nu ma pricep deloc la masini asta ar fii prima mea masina deci am nevoie de un sfat cat mai bun.
Aud lumea ca vorbeste de FIAT STILO am vazuto pe strada si adevaru e ca face senzatie cand trece ma intereseaza daca masina e la fel de buna pe cum arata.

Multumesc

P.S stie cineva ce se va intampla cu taxa de prima inmatriculare de la anu???
Geala is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 16:41   #2
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Am nevoie de o parere de profesionist

bun e un polo de 1.2 sau 1.4tdi... un corsa 1.3cdti... stilo nu stiu cat de bun gasesti in banii astia...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 16:42   #3
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Am nevoie de o parere de profesionist

De taxa stiu eu :din 2008 au spus ca vor scoate taxa sau o vor reduce la 50%,doar dupa niste negocieri cu U.E. si au spus ca oricum taxa va mai rezista pana la jumatatea anului asa cum este , adica foarte mare , si un motiv aberant pentru care nu o scoate a fost pentru ca , scoaterea taxei ar dura peste 6 luni .. asa am auzit la radio in masina,daca mai are cineva ceva de zis de ea.. sa spuna!
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 17:20   #4
Geala

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2
Default Re: Am nevoie de o parere de profesionist

Va rog sa imi dati si o parere despre New Beetle.Masina este f frumoasa insa am tot auzit ca nu este buna.Nimeni nu imi da un motiv concret pentru care ar fi respinsa.Stiu ca nu are prea mult spatiu...insa o voi folosi pentru a ma deplasa casa-scoala-servici.Nu o iau pentru curse,nici ca o masina de familie.Pareri?
Geala is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 17:20   #5
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Am nevoie de o parere de profesionist

sincer eu nu prea as avea curaj sa iau stilo , e frumoasa dar .... multa lume se plange de ele.
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 16:15   #6
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: Am nevoie de o parere de profesionist

si eu am auzit lucruri rele de stilo...mai ales k sunt scumpe si piesele
....iar de beetle...ce pot sa zic...e haioasa rau masina dar dupa parerea mea nu e de fatzait zi de zi pt ce vrei tu mai ales k esti din buc....si la ce e acum aici....pffff....
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 11:10   #7
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Am nevoie de o parere de profesionist

6000 e cam putin pt beetle...insa daca oricum nu ti-a scris nimeni de ea iti dau eu informatii :
ca motor e clar...VW...motoare bune
caroserie si rugina...la fel VW...deci bun
probleme:
capota din spate...incuietoarea se strica
capacul de benzina...aceeasi problema
usile...aceeasi problema
TOATE VALABILE PT INCHIDERE CENTRALIZATA
la motor sau mai bine zis la esapament se strica Lambda-Sonde...are doua si in general se strica amandoua !!!
cam asta ar fi...pt mers in bucuresti nicio problema !!! insa nu cu cauciucuri de 30...normal
In orice caz nu compari cu fiat
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 22:34   #8
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Am nevoie de o parere de profesionist

Cauta motoras electric pt geam dreapta la Beetle sa vezi cat costa si mai gandeste-te dupa.
  Reply With Quote
Old 26-11-07, 05:28   #9
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Am nevoie de o parere de profesionist

E acelasi pret ca si la golf...singura diferenta este ca beetle s-a construit f mult si cu geamuri manuale au stiut ei de ce
mobiles_de is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -