Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-07, 16:02   #1
svz-19

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 161
Default O intrebare VA rog la o alfa 155

Va rog frumos cei care aveti cunostinte cat de cat despre acest model si in principal despre motorul de 1.7 T. Spark benzinar, pt ca as vrea sa cumpar aceasta masina si are o problema la blocul motor, dintrun motiv nu stiu care proprietarul a smuls filetul la un prezon de pe blocul motor(este ultimul prezon de la stanga la dreapta de pe randul dinspre faruri) as vrea sa stiu daca am vreo sansa sa filetez din nou in bloc...pretul acestei masini e de 500E asa defecta e cu nr de austria si cu cartea verde expirata(asigurarea)
Va rog cei care aveti cunostinte, dati-mi un raspuns.
svz-19 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-07, 21:41   #2
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: O intrebare VA rog la o alfa 155

sincer....eu zic ca nu merita masina...o sa bagi multi bani in ea si cine stie ce mai poate avea....+ taxa de prima inmatriculare.....mai bine iti cautzi o masina in regula....cu asta vei avea tot timpul belele la motor
....stiu pe cineva kre are 155 cu motorul asta....o sa il intreb si o sa iti zic o parere despre masina
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-07, 12:56   #3
svz-19

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 161
Default Re: O intrebare VA rog la o alfa 155

ok mc de informatie
cei care au habar sa isi mai dea cu parerea va rog...
svz-19 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-07, 18:17   #4
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: O intrebare VA rog la o alfa 155

am revenit asa cum am si spus k o sa fac. am mers astazi cu masinutza in cauza....kre a suferit si niste modificari...are undeva pe la 200 de calutzi....dar per total in ciuda varstei masinii mergea foarte bine....are 210.000 de km la bod...kre cik sunt reali dupa parerea lui......m-am uitat si la motor.....sincer eu zic sa cautzi una in regula....kiar dak dai kteva mii de euro in plus....dar makr le dai pe o masina in regula....nu pe reparatzii
per total masina kiar mi-a placut....sunt putine alfa de genul asta kre sa mearga bine fara sa huruie motorul....etc bafta...si ne zici si noua ce ai decis
eventual poti sa te uiti si la alte marci / modele.....depinde de bugetul tau....salut
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-07, 09:23   #5
svz-19

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 161
Default Re: O intrebare VA rog la o alfa 155

nu stiu cum sa ma decid deabia pe luni cred ca voi merge din nou la proprietar sa ma uit atent la blocul motor si sla intreb care o fost motivul pt care o umblat....
svz-19 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-07, 14:08   #6
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: O intrebare VA rog la o alfa 155

Quote:
Originally Posted by svz-19 View Post
nu stiu cum sa ma decid deabia pe luni cred ca voi merge din nou la proprietar sa ma uit atent la blocul motor si sla intreb care o fost motivul pt care o umblat....
....eu zic dak tot tii neaparat sa iei masina, sa mergi cu ea la un service sau cu un mecanic priceput sa vezi ce parere iti zice despre masina....k poate avea si alte vicii ascunse nu e bine sa risti....kiar dak nu e vb de f multzi bani.....si intereseaza-te kt costa si reparatiile.....si eventualele service-uri....si revizia obisnuita vezi la ce bani ajungi....si nu scoate din calcul si alegerea unei alte masini mai noi cu aceeasi bani......
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -