Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-19, 20:58   #1
Florin1000
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 0
Default Recomandare Masina Buget 35.000 Euro

Salutare la toata lumea

Am strans ceva banuti in ultima perioada si am decis sa schimb masina.
As vrea sa trec la ceva mai LUX de data asta sau cel putin ceva fiabil, cat de cat nou si in care sa nu am de bagat bani imediat dupa ce o aduc acasa.

Bugetul maxim e undeva pe la 35.000 euro, desigur se poate mai putin dar si cateva mii in plus nu ar fi probleme

Ca si marci, as sta pe BMW, MERCEDES si AUDI, mai exact:
AUDI A7-A8-Q7
BMW SERIA 5-SERIA 7-X5
MERCEDES E-CLASS
PORSCHE CAYENNE

Sunt masini diferite stiu dar as vrea o parere de la cunoscatori, ideal ar fi de la cineva care detine aceste masini, in legatura cu:
-Fiabilitate si costuri intretinere
-Consum (nu ma astept la un consum mic de la un 3.0 clar dar asa ca idea sa stiu ce ma asteapta)
Multi imi spun, nu lua A8-Q7-X5-SERIA 7-CAYENNE ca sunt full de tehnologie si bagi bani permanent in el, as vrea sa stiu de la cineva daca trebuie sa ma orientez pe ceva mai ieftin si mai comun sau ma pot baga la ceva premium fara sa pregatesc cate 5-6000 euro pe an de reparatii

Situatia economica imi permite achizitia, taxele si asigurarea, la fel si motorina dar as vrea sa stiu ca nu dau gres cu un model sau o motorizare care se stie ca e proasta.

Astept pareri, doar daca detineti aceste masini sau stiti despre ce vorbiti!
Multumesc
Florin1000 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-19, 14:38   #2
Victor Lazea
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Victor Lazea's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Thumbs up Re: Recomandare Masina Buget 35.000 Euro

Salut,

Te-ai gandit la ce tip de caroserie vrei sa aiba? La ce motorizare? Ce dotari? Ce asteptari ai de la ea?

Iti recomand sa faci un test drive cu fiecare model in parte si sa vezi cu care te simti cel mai bine si sa o cumperi pe aceea.

Nu te grabi cu luarea deciziilor,testeaza..si totul va fi bine.

Succes

Daca vrei o masina sport luxury iti recomand BMW seria 7 sau Audi S line
Daca vrei o masina SUV iti recomand BMW X 5 sau Audi Q 7.
Daca vrei ceva premium poti opta pentru Jaguar,Mercedes...
__________________
Victor Lazea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -