Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-17, 00:00   #1
ghost1

Stage 2
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 32
Default Sfat achizitionare SUV

Hristos a inviat!
Nici nu stiu cum sa incep....
Doresc sa achizitionez un SUV sh cu dimensiuni de gabarit ca cele de la BMW x5 e53 modelul din 2004 si sa arate in interior cam la fel cu x5.Imi place foarte mult modelul X5 din 2004.Tatal meu are asa ceva
Si eu as dori sa-mi cumpar asa ceva dar din pacate la acest model nu exsista motorizari sub 3litri,iar impozitul anual la primarie te usuca(2300 lei...).taicamiu isi permite sa dea 23 mil pe an ca deh e patron,eu nu-mi permit
So intrebarea mea la cunoscatorii de SUV-uri ar fi.De fapt am 2
-1.exsista cumva modelul acesta de motor x5 macar la motorizare de 2.5 litri?....2.0 ar fi ideal da sunt vise...Eu am cautat si sub 3l nu am gasit
-2.ceva asemanator cu modelul x5 e53 si cu motorizare de maxim 2.5?
Va rog sa nu radeti de mine nu ma pricep f bine la masini,si nici nu sunt troll..
Daca se poate ontopic
Am uitat sa mentionez ca banii de care dispun sunt 25000 ron.Am sanse in banii astia sa iau vreo epava de SUV sh cu pretentii de x5?
De masini mici si joase m-am saturat,nu mai vreau sa aud de ele.SUV-urile sunt cu adevarat masini de croaziera....si masini in care te simti safe
Va multumesc
p.s ce mi-as dori eu ar fi sa gasesc un bmw x5 e53 din anul 2000-2004 sh cu motorizare de 2 litri in max 25.000 ron

Last edited by ghost1; 16-04-17 at 00:07.
ghost1 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-17, 08:45   #2
ghost1

Stage 2
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 32
Default Re: Sfat achizitionare SUV

se poate inchide,sau chiar sterge acest topic.Multumesc oricum
ghost1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -