Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-16, 22:31   #1
Ionea

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 5
Default Sfaturi Smart Roadster

Buna ziua!

In ultima vreme ma tot tenteaza sa-mi achizitionez un Smart Roadster si acum sunt la capitolul "cercetare". As vrea sa aflu de la voi (fie posesori, fie informati) ce parere aveti de aceasta masina. Pana acum, am citit de pe forum la ce ar trebui sa fiu atent cand cumpar o masina second hand, dar sfaturile respective sunt generale (si utile, bine-nteles) precum si alte topic-uri/discutii legate de smart roadster. Dar as dori sa aflu si de la posesori care ar fi primele semne de uzura in cazul acestui model si la ce sa accord atentie mai mare.

Informatii care m-ar interesa in mod special:
- la ce ar trebui sa fiu atent in cazul achizitiei unei astfel de masini second hand, pentru un buget pana in 4000E (sunt constient ca la banii astia nu o sa gasesc masini noi, asa ca orice sfat e bine primit).
- am citit ca varianta Brabus are imbunatatiri la partea de tractiune/motor iar schimbarea vitezelor nu e asa aiurea ca si pe modelul standard (daca se poate sa-mi confirmati/infirmati)
- daca intretinerea costa mult
- impactul in caz de accident la viteze medii frontal/lateral
- consumul real in oras
- fiabilitatea masinii
- cum se comporta iarna

Va multumesc anticipat si drumuri bune!

Last edited by Ionea; 16-05-16 at 22:36.
Ionea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -