Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-15, 20:41   #1
cosminacius

Stock
 
Join Date: May 2014
Posts: 4
Default consiliere !

va salut ! sunt intr-o situatie pe care nu stiu cum sa o finalizez , adica mai pe scurt ce sa achizitionez. dispun de o suma nu prea fixa pentru a achizitiona o alta masina ...cam pe la 4500 euro - 5500 euro . daca ar fi sa merite ceva si poate e cu 500 euro mai mult decat 5500 , nu ar fi o problema .
ce ma intereseaza de la masina , este ca viitoarea masina sa fie benzinara ...nu fac atat de multi km ca sa renteze dieselul pt mine , si in general am fost mai retinut fata de motoarele diesel . poate cand o sa achizitionez vreodata masina noua , poate atunci as fi mai decis spre un diesel . as fi multumit de o masina cu motor de 1.6.
ma gandeam la un opel astra H ..cu mai multe obtiuni pe el , un golf 5 , cu siguranta cu mai putine obtiuni fata de astra .
tot o masina care a intrat in grafic ar fi o skoda octavia , ma uitam chiar si la mazda 3.
cam spre ce sa ma inclin mai mult ?

multumesc frumos !
cosminacius is offline   Reply With Quote
Old 25-11-15, 21:00   #2
Floryn2810

Stage 2
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 45
Default Re: consiliere !

Honda Civic 1.8 model 2006-am cunostinte cu asa ceva,am si mers si crede-ma ca se renteaza foarte mult,fiind o masina care nu necesita service decat in momentul in care faci revizia.Unele modele au avut probleme cu ambreiajul in primii km,dar probabil ca a fost inlocuit la momentul respectiv.
Volvo S40-la fel o masina reusita,insa la design e mai simpla,insa este foarte buna din punct de vedere calitate-pret.
Mazda 6 2008-daca mai suplimentezi putin bugetul,iarasi o masina destul de reusita si fiabila in timp
Toyota Auris-daca nu te deranjeaza forma,poti sa o cumperi,am o ruda cu asa ceva,am si mers de cateva ori si masina este super ok,ce-i drept a cumparat-o noua,insa poti gasi si ceva SH intretinut.
Multa bafta in alegera ta,oricare ar fi ea!
Floryn2810 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -