Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-13, 14:34   #1
onymen

Stage 5
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 453
Default Sfat achizitie BMW 320 D e46

Salut.In scurt timp doresc sa achizitionez un BMW e46 D din 98-2000 si as vrea sa stiu la ce detalii trebuie sa fiu atent cand o sa ma duc sa vad masina.
Astept raspunsuri.Multumesc.
onymen is offline   Reply With Quote
Old 23-06-13, 11:19   #2
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Sfat achizitie BMW 320 D e46

Cam riscant sa iei un turbodiesel asa de vechi, parerea mea. Daca era un sdi sau d simplu era alta treaba. Nu sunt cunoscator al motoarelor bmw dar iti sugerez sa verifici injectoarele si pompa de injectie la un service. Apoi turbina cel putin vizual pe la conducte sa nu aiba scurgeri, pe la furtunase sa nu aiba ulei pe ele, pete de ulei pe dedesubt, fum sa nu fie de alta culoare decat negru mai ales la rece etc
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 03-07-13, 01:26   #3
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Sfat achizitie BMW 320 D e46

Sfatul meu? : cauta un vag 1.9 tdi din anii aia si iesi mai castigat ! bmw e46 320d de 136 de cai , are destule bube din cauza vechimii mai ales ! risti sa iti pice pompa , sau sa crape vilbrochenul sau injectoarele la el... il iei doar daca e sa mai bagi niste bani in el !
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -