Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-13, 19:10   #1
cretzu194

Stage 4
 
cretzu194's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Certificat autenticitate. Valabil sau nu.

Buna ziua , sunt posesorul unui golf 4 adus din germania , am efectuat rar dupa care a expirat certificatul de autenticitate , l-am facut din nou.Problema este ca ma omoara asigurarea care este de aprox 550 lei pe 6 luni,. Ma gandeam sa trec masina pe numele mamei mele , dar vreau sa stiu daca mai este valabil certificatul de autenticitate care este pe numele meu deoarece nu mai am numere si nu vreau sa merg cu platforma. certificatul mai are 32 zile de valabilitate.
cretzu194 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-13, 00:10   #2
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: Certificat autenticitate. Valabil sau nu.

sa sti ca RAR-ul are si numere de telefon unde poti sa suni si sa intrebi ce te taie capul...Personal cred ca e valabil pentru ca este vorba de aceeasi masina. Seria de caroserie este aceeasi , de ce nu ar fi valabil. Mai bine suna ca sa fi sigur.
vlad300 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -