Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-12, 13:34   #1
bogdriver

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1
Default Ce parere aveti de Jaguar XF?

Salut.Cum am mai primit sfaturi pertinente de pe acest forum,am speranta ca ma veti ajuta si acum. Ma tot gandesc la un Jaguar XF,dar nu prea stiu detalii "de la posesor" adica parti slabe,parti cu adevarat deosebite,intretinere etc. Cine stie detalii e binevenit sa le impartaseasca aici...e chiar rugat .
Eu am in vedere un SH,diesel pe la 22.000...
P.S. Jagu a castigat VS Audi A5.
stiu ca sunt diferite,dar daca are cineva argumente pro sau contra,sunt binevenite.
bogdriver is offline   Reply With Quote
Old 02-12-12, 23:22   #2
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Ce parere aveti de Jaguar XF?

o sa iti raspunda toata lumea,tinand cont ca toti conducem jaguar XF. Sincer nu cred ca are nimeni de pe forum
apache is offline   Reply With Quote
Old 03-12-12, 22:39   #3
bogdriver

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1
Default Re: Ce parere aveti de Jaguar XF?

Da, ok, m am gandit ca e orecum rara, dar poate are un unchi un vecin etc etc...
bogdriver is offline   Reply With Quote
Old 04-12-12, 19:51   #4
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Ce parere aveti de Jaguar XF?

2.2 diesel al unei cunostinte are consum mai mic ca un Superb 2 cu motor 2.0 TDI 4x4 de 170 cp cu maxim 1 litru ... e mai stylish la interior, exteriorul e mai frumos clar. Despre intretinere nu stiu, parti slabe ... e prea noua ca sa poti zice ca are si care-s alea.

Daca nu te deranjeaza taxele pe motor de peste 2000 (2,2 2,7 3,0) as zice ca e best deal XF-ul.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 05-12-12, 18:59   #5
bogdriver

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1
Default Re: Ce parere aveti de Jaguar XF?

eu am auzit de 2.2 ca e cam slabut si o vorba ca ar fi defectuos... acuma,na, vorbe... insa vorbele astea ma fac sa ma gandesc la 2.7

taxele exorbitante-din punctul meu de vedere - la noi in localitate (5400 lei) sunt la motoarele peste 3.0

Pana una alta, multumesc pt raspunsuri, iar cand voi afla pe pielea mea ce si cum, promit sa dau un reply
bogdriver is offline   Reply With Quote
Old 11-12-12, 23:23   #6
Raresh01

Stage 4
 
Raresh01's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default Re: Ce parere aveti de Jaguar XF?

Are un prieten foarte bun de-al meu un 2.7 XF. Pe mine masina asta m-a fermecat de la prima croaziera, da , croazieara, pentru ca te simti altfel intr-o masina ca asta. E chiar extraordinara.
Raresh01 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -