Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-12, 00:21   #1
interes91ant

Stock
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 2
Default Achizitie motor de pe ebay.com

Imi cautam de ceva vreme un motor pentru un ford escape din 2005 si am gasit in SUA pe la 1300 de dolari. Stiti cumva cat m-ar costa transportul sau taxele pana in Romania?
interes91ant is offline   Reply With Quote
Old 30-06-12, 02:31   #2
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: Achizitie motor de pe ebay.com

Quote:
Originally Posted by interes91ant View Post
Imi cautam de ceva vreme un motor pentru un ford escape din 2005 si am gasit in SUA pe la 1300 de dolari. Stiti cumva cat m-ar costa transportul sau taxele pana in Romania?

scrie acolo chiar sub pret cat sunt taxele... daca nu scrie, inseamna ca nu trimite pana aici

bafta !
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-12, 15:24   #3
interes91ant

Stock
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 2
Default Re: Achizitie motor de pe ebay.com

Cand am cautat am selectat sortare dupa pret descrescator + livrare in Romania dar chestia e ca nu apare nicaieri care e costul acela. I am facut o oferta iar el imediat mi a facut counteroffer (licitatia este una fara clienti, sunt singurul care o urmareste si ma indoiesc sa mai apara pt ca nu am vazut sa aibe vizitatori). Ce sa fac, sa accept counteroffer de 1250 dolari sau sa raman la oferta mea de 1000?
interes91ant is offline   Reply With Quote
Old 30-06-12, 19:50   #4
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: Achizitie motor de pe ebay.com

Quote:
Originally Posted by interes91ant View Post
Cand am cautat am selectat sortare dupa pret descrescator + livrare in Romania dar chestia e ca nu apare nicaieri care e costul acela. I am facut o oferta iar el imediat mi a facut counteroffer (licitatia este una fara clienti, sunt singurul care o urmareste si ma indoiesc sa mai apara pt ca nu am vazut sa aibe vizitatori). Ce sa fac, sa accept counteroffer de 1250 dolari sau sa raman la oferta mea de 1000?
ramani la 1000 dar intreba-l cat este transportul... sa nu iti spuna ca mai face 1000 $ transportul de abia dupa ce ai castigat licitatia...
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 08:34   #5
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: Achizitie motor de pe ebay.com

este foarte posibil sa mai coste vreo 800 $ si transportul....pentru niste serpisori de 60 $ transportul vine inca 140$...adica mai mult decat dublu, asa ca nu m-ar mira un astfel de tarif la cat de greu e un motor.
__________________
Arguing on a forum is like runing on special olympics: even if you win, you're still retarded
darktemplar is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -